Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT V. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

KONYA TEKNOKENT V. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI22 Şubat 2009 00:00

Konya Teknokent'in V. olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tüm ortakların temsilcilerinin katıldığı mali (seçimsiz) genel kurul toplantısında 2008 yılı faaliyetleri değerlendirildi. Genel kurul toplantısında Konya Teknokent’in Türkiye markası haline ge

Konya Teknokent'in V. olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tüm ortakların temsilcilerinin katıldığı mali (seçimsiz) genel kurul toplantısında 2008 yılı faaliyetleri değerlendirildi.  Genel kurul toplantısında Konya Teknokent’in Türkiye markası haline geldiği, Konya Teknokent’in bundan sonraki dönemde evrensel bir teknopark olmak için  çaba sarfedeceği vurgulandı.
Genel kurul toplantısında bir konuşma yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı “Mekansal altyapı sorunlarını kısmen tamamlayan Konya Teknokent’in hedefi, bünyesindeki Ar-Ge kuruluşlarına uluslararası standartlarda teknopark hizmeti sunmak, dünyanın farklı bölgelerinden gelen girişimcilerin Ar-Ge çalışması yaptığı evrensel bir Ar-Ge üssü konumuna gelmektir. Bu amaca ulaşmak için bölgede gerekli kaynaklar ve altyapıyı oluşturma çabalarını kararlılıkla sürdürmekteyiz. 
 Konya Teknokent’in misyonu bir yandan üniversitede yürütülen temel araştırma ve uygulamalı araştırma sonuçlarının teknolojiye dönüştürülerek bölgeye ve ülke ekonomisine katma değer olarak yansımasını sağlamak diğer yandan üretim ve hizmet sektörlerinin yeni ve yüksek teknolojileri kullanmasını destekleyerek rekabet gücünü geliştirmektir.
 Konya Teknokent, Ar-Ge Proje Pazarı, yuvarlak masa toplantısı türünde faaliyetler düzenleyerek Konya bölgesinde teknolojik yenilikler konusunda yeni politikalar, stratejiler ve projelerin üretildiği bir proje ve strateji geliştirme merkezi konumuna gelmiştir.
 Kısa zaman içinde bir Türkiye markası olmayı başaran Konya Teknokent, Konya Karaman Bölgesi Kalkınma Kurulu, TOBB Teknoparklar ve Teknoloji Sektör Meclisi,  ÜSİMP-Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu gibi organizasyonlarda temsil edilmektedir.
 Konya Teknokent, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının Konya ve bölgesinde bilimsel ve teknolojik gelişmeyi sağlamak üzere işbirliği yaptığı bir platform konumuna gelmiştir. Konya’nın “Ar-Ge Üssü” olan Konya Teknokent: üniversite ile endüstri arasında oluşturduğu güçlü bağlantılar sayesinde Konya bölgesinin teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.
 Konya Teknokent’in 2009-2013 yıllarını kapsayan 5 yıllık stratejik planı hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiştir. Stratejik planın 2009 yılı Mart ayında yayınlanması beklenilmektedir. Stratejik planın yürürlüğe girmesi ile Konya Teknokent küreselleşme çalışmalarına daha da ağırlık verecektir.
 Konya Teknokent’in bugünlere ulaşmasında bina, personel imkanları başta olmak üzere her türlü desteği veren Selçuk Üniversitesi Rektörü ile üniversitenin tüm yöneticileri ve akademik ve idari personeline, Sanayi ve Ticaret Bakanımıza, Konya milletvekli Hasan Angı'ya, Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü ve personeline, Konya Teknokent’in ortakları olan Konya Ticaret Odası,  Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerine, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Selçuklu Belediye Başkanımıza, Bölgemizdeki kamu kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine, Konya Teknokent’e sahip çıkan sanayici ve işadamlarımıza, basın mensuplarımıza, Konya Teknokent bünyesinde Ar-Ge çalışması yapan girişimcilere ve son olarak Konya Teknokent’in fedakarca çalışan personeline kalbi teşekkürlerimi arz ederim.” dedi. 
Okunma Sayısı: 1834
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya