Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT YÖNETİCİLERİ BAHRİ DAĞDAŞ ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ

KONYA TEKNOKENT YÖNETİCİLERİ BAHRİ DAĞDAŞ ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ26 Haziran 2008 00:00

Konya Teknokent Yöneticileri Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti. Ziyaret sırasında Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih Botsalı tarafından Konya Teknokent ve Faaliyetlerinin tanıtıldığı bir sunum yapıldı. Sunumdan

Konya Teknokent Yöneticileri Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti. Ziyarete  Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih Botsalı, Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Erenler ve PİGEM Yöneticisi Dr. Sinan Gültekin katıldı. Ziyaret sırasında Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih Botsalı tarafından "Konya Teknokent ve Faaliyetleri" başlıklı bir tanıtım sunuşu yapıldı.  Sunuştan sonra Konya Teknokent Yöneticileri ile Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü yöneticileri iki kurum arasındaki işbirliğinin nasıl geliştirilebileceği konusunda bilgi alış verişi yaptılar.
 
Toplantıdan sonra Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Ahmet Bağcı, heyete  Enstitüyü gezdirerek Enstitü faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
 
Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, "Konya Teknokent'i ülkemizin tarımsal araştırma başkenti haline getirmek azmini ve kararlılığını taşmaktayız. İnovasyon ve teknoloji geliştirme çalışmalarında başarı için üniversiteler, kamu araştırma kurumları ve sanayi arasında güçlü bağlar ve etkin bilgi akışı olması gereklidir. Bu nedenle, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve benzer kamu araştırma kurumları ile güçlü ve etkin işbirliği mekanizmaları oluşturmak zorundayız" dedi.   
 
Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Ahmet Bağcı, Enstitünün Türk tarımına çok önemli katkılar sağlamış olan uluslararası üne sahip bir kurum olduğunu, Ar-Ge konusunda Konya Teknokent ve Selçuk Üniversitesi ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını söyledi.
 
 
Okunma Sayısı: 2678
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya