Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KTO VE KSO’YU ZİYARET ETTİ

KONYA TEKNOKENT YÖNETİM KURULU ÜYELERİ  KTO VE KSO’YU ZİYARET ETTİ11 Şubat 2009 00:00

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Kara, Prof.Dr. Ali Ünüvar, Prof.Dr. Adem Elgün Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası seçimlerinde seçilen her iki odanın başkan ve yönetim kurulu üyele

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, Yönetim Kurulu Üyeleri  Mehmet Kara, Prof.Dr. Ali Ünüvar,  Prof.Dr. Adem Elgün  Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası seçimlerinde seçilen her iki odanın başkan  ve yönetim kurulu üyelerine tebrik ziyaretinde bulundu.
Konya Teknokent Yönetim Kurulu Üyelerinin Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez’i ziyaretinde Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit Karaca ve Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez “KTO yönetimi olarak yeni projelerle hizmete devam edeceğiz. Konya’yı üniversiteler şehri yapacak  KTO-Karatay Üniversitesinin açılışını kısa zamanda tamamlayacağız. Odamızın uzun süredir vermekte olduğu dış ticaret eğitimlerinin yanı sıra, mesleki eğitim merkezi oluşturarak Konya’nın nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunacağız. Odamızın iştiraki ile kurulan ABİGEM  üyelerimizin geliştirilmesi ve kurumsallaşması yönünde önemli katkılar sağlayacaktır.  Yine odamızın iştiraklerinden biri olan Konya Teknokent Konya’daki üretim ve hizmet sektörünün inovasyon ve Ar-Ge odaklı çalışmaya yönlendirilerek rekabet gücünün geliştirilmesi konusunda önemli hizmetler vermektedir.” dedi.
 Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı “Konya’daki Odalar Konya ilinin ekonomik ve sosyal gelişiminde dönüm noktası niteliğinde bazı  eserler kazandırmışlardır.  KTO’nun kurmuş olduğu Uluslararası fuar Merkezi ve KTO-Karatay Üniversitesi bu eserlerdendir. Konya Teknokent’te Selçuk Üniversitesi ve Odalarımızın işbirliği ile kurulmuş olan ve Konya’nın ekonomik ve sosyal gelişmesinde dönüm noktası olma niteliği taşıyan bir kuruluştur. Konya Teknokent’te yürütülen inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları Konya’daki üretim ve hizmet sektörünü global piyasalarda rekabet edebilir konuma getirmede önemli rol oynayacaktır.” dedi.
Konya Teknokent Yönetim Kurulu Üyelerinin Konya Sanayi Odasını ziyaretlerinde Oda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahir Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahir Şahin “Üyelerimizin yönetimimize gösterdiği teveccüh en önemli gücümüzdür. Konya Sanayi Odası yönetimi olarak Konya sanayiinin büyümesi ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Selçuk Üniversitesi ile kurduğumuz güçlü işbirliği sayesinde Konya’ya önemli hizmetler verdik. Konya Teknokent’te bu işbirliğinin bir ürünüdür. Konya Teknokent kısa zamanda  ülkemizin en büyük teknoparklarından biri konumuna gelmiştir.  Konya’lı sanayiciler Ar-Ge ve inovasyonun önemini çok iyi kavramıştır. TÜBİTAK’a yapılan Sanayi Ar-Ge Projesi başvurularına ait istatistikler de bu tespitimiz doğrulamaktadır” dedi.
Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı “Mekansal altyapı sorunlarını kısmen tamamlayan Konya Teknokent’in hedefi, bünyesindeki Ar-Ge kuruluşlarına uluslararası standartlarda teknopark hizmeti sunmak, dünyanın farklı bölgelerinden gelen girişimcilerin Ar-Ge çalışması yaptığı evrensel bir Ar-Ge üssü konumuna gelmektir. Bu amaca ulaşmak için bölgede gerekli kaynaklar ve altyapıyı oluşturma çabaları kararlılıkla sürdürülmektedir.  Konya Teknokent’in 2009-2013 yıllarını kapsayan 5 yıllık stratejik planı hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiştir. Stratejik planın 2009 yılı Mart ayında yayınlanması beklenilmektedir. Stratejik planın yürürlüğe girmesi ile Konya Teknokent küreselleşme çalışmalarına daha da ağırlık verecektir. ” dedi.

 

Okunma Sayısı: 2156
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya