Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT’İN YENİ BİNASI BAŞBAKAN VE SANAYİ BAKANI TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI

KONYA TEKNOKENT’İN YENİ BİNASI BAŞBAKAN VE SANAYİ BAKANI TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI16 Aralık 2009 Çarşamba 00:00

Konya Teknokent'in yeni binası Safir Panorama Blok Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış programı kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün katıldığı törenle hizmete açıldı.

Konya Teknokent'in yeni binası Safir Panorama Blok  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış programı kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün katıldığı törenle hizmete açıldı.

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'de iki teknopark vardı. Bizim dönemimizde bu sayıyı 37'ye çıkardık. Konya Teknokent bünyesinde 108 Ar-Ge kuruluşu 187 Ar-Ge projesi üzerinde çalışıyor. Konya Teknokent, firma sayısı açısından Türkiye'deki 3. büyük tenokent. Bu rakamalara dikkat edin. Bunlar çok önemli rakamlar" dedi. 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış programının düzenlendiği alandan yapılan canlı bağlantı ile Konya Teknokent Safir Panorma Blok'un kurdele kesme törenine katıldı. Binanın kurdelesi Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir, Konya Milletvekili Hasan Anğı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan,  Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Ticaret Borsası Başkanı M.Uğur Kaleli tarafından kesildi.
 
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün "Bakanlık olarak hem sanayi sektörü hem de hizmet sektörü kuruluşlarının rekabet gücünü geliştirmek için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bu kapsamda, Türkiye'deki Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin güçlendirilmesine,   San-Tez Sanayi Tezleri Programı kapsamında üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesine, TEKNOGİRİŞİM programı ile teknogirişimcilerin artırılmasına, Ar-ge merkezlerinin sayısının ve Ar-Ge personeli sayısının artırılmasına önem veriyoruz.

Konya’yı yeni yatırımlarla hep birlikte güçlendirirsek, çevre iller için de Konya cazibe merkezi olur. Sanayi ve üniversite işbirliğini daha da artırmalıyız. Bu noktada teknokentlerde tasarlanacak yeni ürünlere ihtiyacımız var. Çünkü piyasaya yeni ürünler çıkarmazsak, bu pazarda yer almamız da zorlaşır. Yeni tasarım ve fikirlerle pazara çıkıp, kendimizi geliştirmeliyiz.  "dedi. 
 
Konya Teknokent’in yeni hizmete giren binası için Sanayi ve Ticaret Bakanlığından dört milyon TL destek alındı. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı, Safir Panorama Blok’taki ofislerin büyük kısmının çok kısa zamanda kiraya verildiğini belirterek Mart 2010’da ek blok inşaatına başlanılacağını ifade etti. 


Okunma Sayısı: 2632
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya