Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT/SELÇUK TTO TİCARİLEŞTİRMEYE DOYMUYOR!

KONYA TEKNOKENT/SELÇUK TTO TİCARİLEŞTİRMEYE DOYMUYOR! 07 Mayıs 2015 Perşembe 23:31

KOP Bölgesi üniversiteleri akademisyenleri ve öğrencilerinin patentleme ve patentleme sonrası ticarileştirme faaliyetlerini yürüten Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO FSMH Birimi bir ticarileştirme başarısına daha imza attı.

Bünyesinde bulunan FSMH Birimi faaliyetleri kapsamında, aldığı yetkilendirme çerçevesince başta KOP Bölgesi üniversiteleri akademisyenleri ve öğrencileri ve Konya Teknokent firmaları olmak üzere patentleme ve patentleme sonrası ticarileştirme faaliyetlerini yürüten Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO 2015 yılı içerisinde yeni bir ticarileştirme başarısına daha imza attı.

2013 yılı içerisinde Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Konya Teknokent/Selçuk TTO ortak çabasıyla oluşturulan Sağlık Çalışma Grubu içerisinde inovasyon odaklı çalışmaları ile öne çıkan Plastik Rek. ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Tosun’un yoğun gayretleri ile oluşturulan Plastik Cerrahi Patent Çalışma Grubu faaliyetleri kapsamında günümüze kadar bir çok patent müracaatında bulunulmuş hala da bulunulmaya devam etmektedir. Yapılan bu çalışmalar kapsamında 2013 yılından itibaren Prof. Dr. Tosun ve ekibi tarafından patent müracaatında bulunulan 20’ye yakın patent müracaatının tümü, 2009 yılından itibaren uygulanan PADES Programı kapsamında desteklenmiştir. Müracaatların 12’si ile ilgili ise ticarileştirilme işleri için aracılık yetkisi Konya Teknokent/Selçuk TTO tarafından alınmış olup, FSMH ve Ticarileştirme Birimi tarafından patentler hakkında her türlü imkân seferber edilerek teknoloji transferi faaliyetleri yürütülmektedir.  Bu müracaatlardan Prof. Dr. Zekeriya Tosun, Yrd. Doç. Dr. Osman Akdağ ve Op. Dr. Muhammed Nebil Selimoğlu tarafından gerçekleştirilen beş tanesi ile ilgili olarak ülkemizin özellikle tıbbi aletler öncelikli olmak üzere sağlık alanında inovatif fikirleri ve AR-GE faaliyetlerine verdiği önem ile dikkat çeken medikal sektörde yer alan en büyük firmalarından Samsun merkezli Bahadır Tıbbi Aletler A.Ş. ile masaya oturulmuş ve müzakere süreci Konya Teknokent/Selçuk TTO tarafından yürütülmüştür.

Bu faaliyetler ve müzakerelerin sonucunda Bahadır Tıbbi Aletler A.Ş. ile ortak paydada buluşulmuş olup, geçtiğimiz hafta itibariyle söz konusu buluşların Bahadır Tıbbi Aletler A.Ş. tarafından üretilip, satılmasını içeren lisans sözleşmesi konusunda mutabakat sağlanmıştır. Firmanın markasıyla satılacak olan ürünler 2015 yılının ikinci yarısında kataloglarda yer alacak ve kullanıcı ile buluşacaktır.

 

İmzalanan bu 5 lisans sözleşmesinin çok değerli başvuru sahipleri ve Bahadır Tıbbi Aletler A.Ş. başta olmak üzere, ülkemiz inovasyon sistemi için hayırlı olması dileklerimizle…

 

zt_2015_03.jpg

zt_2015_02.jpg

 

Okunma Sayısı: 5274
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya