Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA’DAN 100 KİŞİLİK SANAYİCİ HEYETİ ROKETSAN VE ASELSAN TESİSLERİNİ GEZDİ

KONYA’DAN 100 KİŞİLİK SANAYİCİ HEYETİ ROKETSAN VE ASELSAN TESİSLERİNİ GEZDİ01 Şubat 2008 00:00

Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası’na kayıtlı 100’e yakın sanayici ve işadamı Ankara’daki Roketsan ve Aselsan tesislerini gezdi.

 

Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası’na kayıtlı 100’e yakın sanayici ve işadamı Ankara’daki Roketsan ve Aselsan tesislerini gezdi. Geziye çok sayıda Konya Milletvekili de katıldı.
 
Gezi, Konya’daki sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin savunma sanayii alanında üretebileceği parça ve bileşenlerin belirlenmesi amacıyla düzenlendi. Gezi sırasında Aselsan ve Roketsan’da yan sanayiinin üretebileceği parçalar sergilendi. Geziye katılan sanayici ve işadamlarına Aselsan ve Roketsan uzmanlarınca savunma sanayiine tedarikçi olabilmek için sağlaması gereken tedarikçi yeterlilik kriterleri hakkında bilgi verildi.  Gezinin düzenlenmesinde önemli katkısı olan Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, “Savunma Sanayi Müsteşarlığı öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz geziden Konyalı işadamları son derece memnun bir biçimde ayrıldılar. Ayrıca gerek Roketsan gerekse Aselsan yetkilileri, Konya’da yapılabilecek yedek parça üretimleri konusunda işadamı ve sanayicilerimizi bilgilendirdi. Buna benzer gezileri Nisan ayında Havelsan ve TAI’ye de yapmayı düşünüyoruz. Konya’nın savunma sanayi alanında sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmek için işadamlarımızın neleri yapabileceklerini yerinde görmeleri bakımından bu tür gezilerin önemi büyük” şeklinde konuştu.

  

  

 

 

Okunma Sayısı: 5270
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya