Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KonyaTeknokent'ten IBM Smartcamp Finalisti

KonyaTeknokent'ten IBM Smartcamp Finalisti20 Eylül 2012 Perşembe 22:36

Konya Teknokent Kuluçka Merkezinde inkübe edilen akademisyen girişimcilerden biri olan Mahmut Durgun IBM SmartCamp Türkiye 2012 'ye katılarak etkinliğin beş finalistinden birisi oldu.

 


Konya Teknokent Kuluçka Merkezinde inkübe edilen akademisyen girişimcilerden biri olan  Mahmut Durgun "IBM SmartCamp-Türkiye 2012" 'ye katılarak etkinliğin beş finalistinden birisi oldu.

 

Sayın Mahmut Durgun’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

IBM SmartCamp, IBM firması tarafından yürürlüğe konulan, dünyanın enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan yeni nesil yenilikçi şirketlerle işbirliği yapmak amacıyla uygulanan bir program. Programa faaliyet süresi 5 yılı aşmamış, küresel vizyonu olan ve akıllı dünya için gelecek vadeden bir çözüme sahip girişimciler katılabiliyor. 

 

IBM SmartCamp Türkiye 2012’nin beş finalistinin katıldığı Türkiye finalinde birinci olan şirket, “IBM Yılın Küresel Girişimcisi -Türkiye” olarak belirlenecek ve teknik destekten kapsamlı bir iş vizyonu oluşturulmasına kadar pek çok konuda IBM’in deneyim ve uzmanlığından üç ay süreyle yararlanmaya hak kazanacak. Türkiye birincisi olan girişimci, Berlin'de yapılacak bölgesel yarışmaya katılma hakkı kazanacak ve dünya çapında tanınmış girişimci ve yatırımcılarla biraraya gelerek, danışmanlık hizmetleri alma ve görüşmeler gerçekleştirme fırsatı bulacak. Berlin’deki etkinlikte başarılı olan şirketler ise 2013 yılında düzenlenecek “IBM Yılın Küresel Girişimcisi -Dünya”’ ödülünün verileceği IBM SmartCamp Dünya finaline katılacak.

 

Okunma Sayısı: 2569
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya