Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KOP’TA GİRİŞİM Programı Lansman Toplantısı Karaman’da gerçekleşti.

KOP’TA GİRİŞİM Programı Lansman Toplantısı Karaman’da gerçekleşti.27 Ekim 2018 Cumartesi 21:38

KOP’TA GİRİŞİM Programı Lansman Toplantısı 15 Ekim 2018 tarihinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

 

 

 

KMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen KOP’TA GİRİŞİM Programı Lansman Toplantısı açılış konuşmasını Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkçı gerçekleştirdi. KMÜ Kamil Özdağ Fen Fakültesi Araştırma Görevlisi Dr. Muhammet Doğan ise ‘Başarılı Girişimcilik’ konulu slayt sunumu ile girişimciliğin bir süreç olduğunu ve asla durağanlık içermediğini belirtti ve  KOP’ta Girişim Programının gençler açısından çok önemli olduğunu ve dikkatle takip edilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Bu toplantıyı oldukça önemli buluyorum. Çünkü yerli ve milliye olan ihtiyacın her geçen gün arttığı bir dönemden geçiyoruz. İnanıyorum ki genç girişimcilerin yapacakları katkılar ülkemizi daha iyi noktalara taşıyacaktır.”

Konya Teknokent Girişimcilik ve Şirketleşme Uzmanı H. Ufuk Korkmaz ise KOP’ta Girişim Programı ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Programın amacı, hedef kitlesi, başvuru koşulları ve gençlerin edinecekleri kazanımlarla ilgili bilgi veren Uzman Korkmaz toplantıya katılan gençlerin sorularını yanıtladı. Son olarak Girişim Merkezi Yönetici Ortağı Taner Baltacı ise girişimcilikle ilgili tecrübelerini paylaştı ve “Girişimcilik, öncelikle motivasyonla başlar. Ne yapmak istediğinizi ve kendinizi nerede görmek istediğinizi belirleyin. Gerçekten girişimci olacaksanız dünyaya nasıl açılabilirim diye düşünün ve planlamanızı bu yönde yapın.” şeklinde konuştu.

 

kmu6012.jpg

kmu6016.jpg

kmu6018.jpg

kmu6023.jpg

kmu6028.jpg

kmu6038.jpg

 

 

Okunma Sayısı: 69
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya