Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LET’S UP programı ile üniversiteli gençler, girişimcilik ekosistemine hazırlanıyor.

LET’S UP programı ile üniversiteli gençler, girişimcilik ekosistemine hazırlanıyor.19 Mayıs 2016 Perşembe 19:59

1 EKİM - 1 KASIM 2015 tarihinde alınmaya başlanan başvurularda, 126 iş fikri başvurusu alındı, seçilen 65 girişimci adayının iş fikirleri birebir dinlendi, 30 girişimci LET’s UP programına katılmaya hak kazandı.

 

 

 

LET’S UP programı ile üniversiteli gençler, girişimcilik ekosistemine hazırlanıyor.

Geleceğin girişimcileri olmak isteyen üniversite öğrencileri, kendileri için özel olarak oluşturulan bu program sayesinde girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi alarak, iş planı ve işletme yönetimi kavramlarıyla tanışarak fikir/proje üretme, yönetme ve ticarileştirme deneyimi kazanmaktadır.

1 EKİM - 1 KASIM 2015 tarihinde alınmaya başlanan başvurularda, 126 iş fikri başvurusu alındı, seçilen 65 girişimci adayının iş fikirleri birebir dinlendi, 30 girişimci LET’s UP programına katılmaya hak kazandı, eğitimler sonunda seçilen 5 girişimci LET’s UP DEMODAY Programına katılarak ABD Silikon Vadisi TEB Girişim Evi Noktası’nda 1 hafta süreyle çeşitli eğitim programlarına ve ABD’de network oluşturmak için tanışma toplantılarına katılma fırsatı bulacaklardır. Selçuk Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi GİYİLEBİLİR HAVA YASTIĞI PROJESİ ve KTO Karatay Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi ise KURAK BÖLGELERDE ZİRAİ KULLANIM İÇİN YÜKSEK GERİLİMLE HAVANIN NEMİNDEN NITRATCA ZENGİN SU ELDE EDEN SİSTEM projeleri ile Silikon Vadisine gitme fırsatı elde etmiştir. 

lets-up-demoday-2016_05_01.jpg

lets-up-demoday-2016_05_02.jpg

lets-up-demoday-2016_05_03.jpg

 

 

Okunma Sayısı: 8986
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya