Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MAKİNA SANAYİ STRATEJİ BELGESİ TOPLANTISI YAPILDI

MAKİNA SANAYİ STRATEJİ BELGESİ TOPLANTISI YAPILDI19 Nisan 2010 00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından "Makina Sanayi Strateji Belgesi”nin oluşturulması için düzenlenen toplantı Çırağan Palace Kempinski Otel'de kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi

 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından "Makina Sanayi Strateji Belgesi”nin oluşturulması  için düzenlenen toplantı Çırağan Palace Kempinski Otel'de kamu, üniversite ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Toplantının açılışında Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Alarko Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton ve Orta Anadolu Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran birer konuşma yaptı. 
 
Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise altı farklı başlık altında oluşturulan çalışma grupları Makina Sanayi Strateji Belgesi’ne son şekli vermek üzere ortak akıl toplantısı yaptı. Konya Teknokent, Makine Sanayiinde Ar-Ge ve İnovasyon başlıklı çalışma grubunda temsil edildi. 
 
Toplantıda Türkiye Makina Sanayi stratejisinin uzun dönemli vizyonu, "Orta ve yüksek teknolojili ürünlerde Avrasya'nın üretim, mal ve hizmet üssü olmak" olarak belirlendi. Bu vizyonu yakalayabilmek için "Makina Sanayinin Geliştirilmesi ve Yüksek Teknolojili Ürünlerin İmal Edilmesinin Sağlanması" genel amacı doğrultusunda "Makina Sektörünün Gelişimine Yönelik Her Türlü Tedbirlerin Alınması" şeklinde stratejik hedef tespit edildi. Bu hedefe ulaşmak için ise 2010 – 2013 yılları arasında atılacak adımlar 45 ayrı eylem olarak tespit edildi. 
Okunma Sayısı: 2491
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya