Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MATLAB TANITIM SEMİNERİNE YOĞUN KATILIM

MATLAB TANITIM SEMİNERİNE YOĞUN KATILIM12 Mart 2009 00:00

Konya Teknokent’in MATLAB Türkiye Temsilcisi FİGES A.Ş. ile birlikte düzenlediği “MATLAB ile Teknik Hesaplama” konulu tanıtım seminerine Konya Teknokent firmaları ve Selçuk Üniversitesi öğretim elemanları büyük ilgi gösterdi.

Konya Teknokent’in MATLAB Türkiye Temsilcisi FİGES A.Ş. ile birlikte düzenlediği “MATLAB ile Teknik Hesaplama” konulu tanıtım seminerine Konya Teknokent firmaları ve Selçuk Üniversitesi öğretim elemanları büyük ilgi gösterdi.
 
Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda MATLAB’ın uygulama alanları, MATLAB’ın yetenekleri ve içerdiği araç kutuları hakkında bilgiler sunuldu.
 
 Bilgisayar destekli mühendislik (CAE) alanında faaliyet gösteren FİGES, 1990 yılında Bursa’da kurulmuştur. Aynı yıldan günümüze, dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı olan ANSYS’in ve 2001 yılından beri MATLAB & Simulink‘in Türkiye ve Ortadoğu’da tek dağıtıcılığını yapmakta, ayrıca bu yazılım sistemlerinin satış, teknik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini vermektedir.
 
FİGES, Türkiye'de Sonlu Elemanlar Teknolojisinin sanayide etkin bir şekilde kullanılması için öncülük etmiştir. Kurulduğu günden itibaren, ileri mühendislik teknolojilerini kullanarak yerli ve yabancı şirketlerin araştırma-geliştirme, ürün geliştirme bölümlerine mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Hizmet verilen alanlar başta mukavemet, titreşim, akışkanlar ve ısı transferi olmak üzere fiziğin çeşitli disiplinleri ile otomatik kontrol, sistem modelleme gibi yüksek teknoloji konularını kapsamaktadır.
 
FİGES’in dağıtıcılığını yaptığı diğer ileri teknoloji ürünleri hesaplamalı akışkanlar dinamiği alanında ANSYS CFX, eksplisit dinamik alanında LS-DYNA, topoloji ve şekil optimizasyonu alanında TOSCA, metal şekillendirme alanında DEFORM ve DYNAFORM, yorulma alanında FEMFAT, aeroelastik analizler alanında LINFLOW ve mekanizma dinamiği alanında RecurDyn yazılımlarıdır.
 
Şirketin Ankara’da, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent’te, Uludağ Üniversitesi Ulutek’te ve İstanbul’da şube ofisleri bulunmaktadır.
Okunma Sayısı: 2683
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya