Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAZİF YARDIMCI PROJE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

NAZİF YARDIMCI PROJE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ17 Temmuz 2012 Salı 23:55

Nazif Yardımcı 2012 Proje Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Konya Teknokent ve Yardımcı Holding işbirliğinde düzenlenen ‘Çevre İçin Tasarım’ konulu Nazif Yardımcı 2012 Proje Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu. 23 projenin katıldığı yarışmanın ödül törenine Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saime Yardımcı ve çocukları Tevfik Yardımcı ile Mine Yardımcı Erdal , Yardımcı Holding temsilcileri, S.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı Ayhan Öztürk,  S.Ü. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüdaverdi Erer,  Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Erenler, öğretim üyeleri ve öğrenciler  katıldı. Mevlana Celaleddin Rumi'nin 22. kuşaktan torunu olan Esin Çelebi Bayru ödül töreninin onur konuğuydu.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, “Bu yarışmadaki amacımız Sayın Nazif Yardımcı’nın hatırasını yaşatmak, onun düşünce ve hedefleri doğrultusunda üniversite öğrencilerini özgür, inovatif ve iddialı projeler üretme konusunda teşvik etmek ve ülke kalkınmasında görev alacak nitelikli elemanlar yetiştirmektir. Bu projelerle doğal kaynakların rasyonel kullanımına dikkat çekilmiş, çevre ve güvenlik konusunda farkındalık yaratılmak istenmiştir. Bu bilinci oluşturmak amacıyla ülkemizin en değerli sermayesinin öğrenciler olduğunun bilincinde olan ve projelere desteklerini esirgemeyen Yardımcı Holding’e öğrencilerim ve Üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Projeleriyle yarışmada ödül alan öğrencileri tebrik eden Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saime Yardımcı ise, “Sevgili Eşim, ‘Hayatta neyi yaparsanız en iyisini yapın, insanlığa ve özellikle de gençlere yapılan yatırım geleceğe en iyi yatırımdır.’ derdi. Biz de O’nun gösterdiği yolda Selçuk Üniversitesi’nin genç mühendislerini elimizden geldiğince desteklemeye çalışıyoruz. Çok başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Yolunuz her zaman açık olsun, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Yarışmaya katılan 23 projeden 6’sının ödül aldı. Yarışmanın birincilik ve üçüncülük ödülleri bölümümüze geldi.  ‘Çevre İçin Tasarım’ konulu proje yarışmasında ‘Atık Polimer ve Perlit Madeni Karışımı ile Kompozit Yalıtım Paneli Üretimi ve Isı İletim Katsayısının Ölçülmesi’ projesiyle Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Özkan Coşkun birinci olarak 5.000 TL almaya hak kazandı. İkincilik ödülünü ‘Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme ve Güneş Takip Sistemi’ projesiyle Selçuk Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü  öğrencisi Ömer Lök elde ederken, 3.000 TL para ödülü kazandı. Üçüncülük ödülünü ise ‘Sürücülü Plaj Temizleme Aracı’ projesiyle Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Mustafa Uğur, Mahmut Çimen ve Mehmet Kara kazandı. Üçüncülük ödülüne de 2.000 TL verildi. Birinci mansiyon ödülünü ‘Çevreci Hava Aracı’ projeleriyle Mesut Alagöz ve Mehmet Yağlı, ikinci mansiyon ödülünü ‘Konya Şehir Merkezinde Hava Kirliliğine Sebep Olan Ağır Metallerin Yeşil Bitkilerle Giderim Uygulaması’ projeleriyle Yaşar Doğan ve Ömer Kılınç, üçüncü mansiyon ödülünü de ‘O3 Gizlenmesi İçin Hassas, Pasif Öğmetleyicilerin Geliştirilmesi ve Validasyonu’ projesiyle Mervenaz Akteke kazandı. Mansiyon ödülü alanlara da birer diz üstü bilgisayar armağan edildi. Tören sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, öğrencileri proje üretmeye teşvik etmeleri nedeniyle Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saime Yardımcı’ya, teşekkür belgesi takdim etti.
 

Okunma Sayısı: 2753
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya