Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖĞRETİM ÜYESİ ŞİRKETLERİNE KİRA İNDİRİMİ

ÖĞRETİM ÜYESİ ŞİRKETLERİNE KİRA İNDİRİMİ11 Eylül 2011 Pazar 13:30

Konya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren öğretim üyesi şrketlerine %20 kira indirimi yapıldı.İndirim Eylül 2011 de başlıyor

Konya Teknokent Yönetim Kurulu,  Konya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren öğretim üyelerinin kurduğu veya ortak olduğu şirketlere %20 kira indirimi kararı aldı. Kira indirimi 2011 Eylül ayında başlayıp 2012 yılı sonuna kadar devam edecek.

Konya Teknokent Genel MüdürüProf.Dr. Fatih Mehmet Botsalı konuyla ilgili olarak “Teknokentlerin en önemli fonksiyonlarından biri: öğretim üyelerinin üniversitelerde yürüttüğü bilimsel araştırmaların sonuçlarını ticarileştirmeleri için şirket kurmalarına destek vermektir. Bu nedenle, şimdilik öğretim üyelerine yönelik %20 kira indirimi uygulamasına başladık. Daha önce öğretim üyesi şirketlerine teknokent’e girdiği ilk yıl için yaklaşık %8 destek sağlamaktaydık.  Bilindiği gibi, üç yıldır Konya Teknokent firmalarına ve Selçuk Üniversitesi öğretim elemanlarına  PADES Patent Destek Programı kapsamında patent tescili için hibe şeklinde finansal destek sağlamaktayız.  Ayrıca, yürüttüğü proje ulusal veya uluslar arası Ar-Ge destek programlarınca desteklenen Konya Teknokent firmalarına da 5 yıldan bu yana  kira indirmi uygulamaktayız. Ancak, önümüzdeki yıldan itibaren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının vereceği destekle öğrenci ve öğretim elemanlarının kurduğu veya ortak olduğu firmalara  farklı programlar kapsamında yeni destekler sunmayı planlıyoruz.” dedi.

 

Okunma Sayısı: 3843
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya