Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖZEL SEKTÖRE YÖNELİK TÜBİTAK HİBE VE DESTEKLERİ TOPLANTISINA YOĞUN KATILIM

ÖZEL SEKTÖRE YÖNELİK TÜBİTAK HİBE VE DESTEKLERİ TOPLANTISINA YOĞUN KATILIM 27 Ekim 2011 Perşembe 14:23

TÜBİTAK-Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen “Özel Sektöre Yönelik TÜBİTAK Hibe ve Destekleri Tanıtım Toplantısı” 01.11.2011 Salı Günü Saat 14:00’de Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi C Blok Konferans Salonunda yapıldı.

TÜBİTAK-Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen “Özel Sektöre Yönelik TÜBİTAK Hibe ve Destekleri Tanıtım Toplantısı” 01.11.2011 Salı Günü Saat 14:00’de Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi C Blok Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Ferhat Güner,  Dilek KARATAŞ, Bilimsel Programlar Başuzmanı Nermin Sargın konuşmacı olarak katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Konya Teknokent Yönetim kurulu Başlkanı Prof.Dr. Fatih Mehmet Botsalı “2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefini koyan ülkemizde son yıllarda Ar-Ge destek programlarının sayısında ve bu programlar kapsamında verilen destek ve muafiyetlerde önemli artışlar olmuştur. Bu gelişmeler, üretim ve hizmet sektörü kuruluşlarını özgün ve inovatif ürünler, yüksek katma değerli ürünler, uluslararası piyasalarda yüksek rekabet gücü olan ürünler üretmeye özendirmeyi amaçlamaktadır.

Ülkemizin toplam üretiminin %2.9’unu yapan Konya ilinden Konya Teknokent kurulmadan önce TÜBİTAK-TEYDEB’e sunulan projelerin toplam içerisindeki payı %1 iken Konya Teknokent’in katkı ve çabaları ile bu oran günümüzde %4’e yaklaşmıştır. Konya, Ar-Ge ve inovasyon altyapısı açısından ülkemizin birçok ilinden daha iyi konuma gelmiştir. Selçuk Üniversitesi, üniversite-kamu-endüstri işbirliği konusunda ülkemizdeki en başarılı üniversitelerden biri olmuştur. Konya, eskisi gibi kopya eden değil kendi özgün ürünlerini geliştiren bir yapıya kavuşmuştur. Konya Teknokent’teki firmalar Avrupa’ya ve dünyanın birçok ülkesine yazılım/teknoloji ve teknolojik ürün ihraç eder konuma gelmiştir. “ dedi.

Sanayici ve işadamları ile üniversite üniversite öğretim üyelerinin yoğun katılımda bulunduğu toplantıyı kalabalık bir izleyici grubu takip etti. Toplantıda “Özel Sektöre Yönelik TÜBİTAK Hibe ve Destekleri”  ve “TÜBİTAK’a Ar-Ge Proje önerisi hazırlarken dikkat edilecek hususlar”  başlıklı sunumlar yapıldı. Sunumlardan sonra katılımcıların TÜBİTAK destek programları ile ilgili soruları cevaplandırıldı.

Sunumlar

 

img_5253.jpg

 

 

img_5295.jpg

 

img_5303.jpg

Okunma Sayısı: 5123
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya