Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PATENT GÜNLERİ 14 GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

PATENT GÜNLERİ 14 GERÇEKLEŞTİRİLDİ.09 Şubat 2014 Pazar 20:12

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Selçuk TTO işbirliği ile her ay düzenlenen Patent Günleri’nin 14.’sü, 5 Şubat 2014’te Tıp Fakültesi Beyhekim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Patent Günleri 14’ün bu ayki konuğu “Tıpta Elektronik Burun Uygulamaları” temasıyla Prof. Dr. Bekir KARLIK idi. Toplantı; Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Sağlık Teknolojileri Çalışma Grubu üyeleri ve farklı bölümlerden birçok akademisyenin katılımıyla gerçekleşti.

Prof. Dr. Bekir KARLIK; elektronik burun ile ilgili genel bilgi, insan burnuyla farkları ve elektronik burunun temel çalışma prensibi hakkında bilgi vererek başladığı sunumuna, elektronik burunun kullanım alanları hakkındaki bilgilerle devam etti. KARLIK; elektronik burun kullanılmak suretiyle hastalık tanısında gelinen noktayı, uygulamadan örneklere yer vermek suretiyle anlattıktan sonra, Selçuk Üniversitesi’nin muhtelif endekslere göre yapay zeka hakkında yapılan yayınlarda birinci sırada olduğunun da altını çizmek suretiyle Tıp Fakültesi ve Bilgisayar Mühendisliği arasında uygulamadaki sorunları gidermek maksadıyla her zaman için işbirliği geliştirilebileceğini belirterek sunumuna son verdi.

Toplantı; alışılageldiği üzere, sunumu takiben yapılan soru-cevap bölümünün ardından gerçekleşen kokteyl ile sona erdi.

p2050563-(1).jpg

p2050566-(1).jpg

 

Okunma Sayısı: 1781
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya