Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PROF.DR. AHMET AYHAN’I KAYBETTİK

PROF.DR. AHMET AYHAN’I KAYBETTİK 06 Ekim 2008 00:00

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin ilan edilmesinde önemli emek ve katkıları olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ayhan’ı kaybettik.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin ilan edilmesinde önemli emek ve katkıları olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kurucu Rektörü, Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ayhan’ı kaybettik. 4 yıldır tedavi gördüğü hastalığa yenik düşen Prof.Dr. Ahmet Ayhan 58 yaşındaydı. Kendisini ülkesine adamış bir dava insanı olan Prof. Dr. Ahmet Ayhan için Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nde bir tören düzenlendi.Prof. Dr. Ahmet Ayhan için düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, öğretim üyeleri, ailesi, öğrencileri, sevenleri ve dostları katıldı. Törende bir konuşma yapan Rektör Prof.Dr. Süleyman Okudan, Prof. Dr. Ahmet Ayhan'ın  amansız hastalığın pençesinde iken bile ülke yararına projeler geliştirmek için uğraştığını belirterek, bilime olan katkılarını biliyorum. üniversitemize ve ülkesine katkılarından dolayı önünde saygıyla eğiliyorum. Ülkesine hizmet etmiş vatansever biridir" dedi. 
 
 Kızı Lale Ayhan da babasına hayatı boyunca hayran olduğunu ifade ederek, "Babam benim için sözün bittiği yerdir. Böyle bir babam olduğu için çok gururluyum" diye konuştu.
 
 Prof. Dr. Ahmet Ayhan'ın cenazesi doğduğu yer olan Hüyük’te toprağa verildi.
Okunma Sayısı: 3775
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya