Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞMA GRUBU RAPORU

SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞMA GRUBU RAPORU01 Ekim 2013 Salı 22:10

SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞMA GRUBU RAPORU

1)Hazırlık Süreci:

Neden Sağlık Teknolojileri Çalışma Grubu kuruldu?

·         Üniversitenin akademik ve araştırma yapısının uygunluğu,

·         Sanayinin potansiyeli,

·         Ülkenin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla Sağlık Teknolojileri Çalışma Grubu kurulmasına karar verilmiştir.

 

Sağlık Teknolojileri Çalışma Grubu oluşturulması hakkındaki yazı:

o   Aksaray Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Bölüm Başkanlığı’na,

o   Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Bölüm Başkanlığı’na,

o   KTO Karatay Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’na ,

o   Mevlana Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’na ,Tıp Fakültesi Dekanlığına,

o   Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’na, Tıp Fakültesi Dekanlığına,

o   Niğde Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Bölüm Başkanlığı’na ,

o   Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi  Dekanlığına,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Kimya, Metalurji ve Malzeme  Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’na, Tıp Fakültesi Dekanlığı’na mail yolu ile ulaştırılmıştır.

2)    Sağlık Teknolojileri Grubu Profil Formu yukarıda belirtilen üniversite ve bölümlere mail yolu ile gönderildi.

3) Dönüşü gerçekleşen profil formlarındaki bilgiler tek bir  excel tablosunda birleştirilmiştir. Buna göre SÇG na 51 akademisyen katılmıştır. Bunlardan 43 ü Selçuk Üniversitesi, 4 ü Necmeddin Erbakan Üniversitesi, 3 ü KTO Karatay Üniversitesi, 1 i Mevlana Üniversitesine ait akademisyenlerden oluşmuştur.

4)   1. Toplantının Organizasyonu:  

  Sağlık Teknolojileri Çalışma Grubu’ nun 1. Toplantısı 21 Ağustos 2013 Çarşamba günü 12.30-13.30 saatleri arasında Tıp Fakültesi Başhekimlik Toplantı Salonu’ nda yapılmıştır. Toplantı da Konya TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı ve Selçuk TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Bayram Sade tarafından  “Selçuk TTO Tanıtım ve Bilgilendirme  eğitimi ve TÜBİTAK 1003 kapsamında açılan 10 çağrının slayt şeklinde sunumu ve bilgilendirilmesi gerçekleştirilmiştir.

5) 1. Toplantıdan sonra 10 çağrı kapsamında gruplar oluşturulmuş ve toplantılar organize edilmiştir.

 

Oluşturulan gruplardan 5. Grubun isteği üzerine gerçekleşen toplantıya Doç. Dr. Ercan Kurar önderliğinde, Destek Hizmetleri Temsilcisi Aylin Özer ve Esma Nur Çengeloğlu da katılmıştır.        

5) 2. Toplantının Organizasyonu:   

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik Toplantı Salonu’ nda 29.08.2013 Perşembe günü daha önceki toplantılardan gelen ortak talep üzerine 1003 projeleri konusunda deneyimli Doç. Dr. Mahmut Kuş uygulamalı bir sunum yapmış ve soruları cevaplayıp 1. Aşama başvuruları ile ilgili destek vermiştir.

6) Sağlık Teknolojileri Çalışma Grubu katılımcıları 02.09.2013 pazartesi günü TÜBİTAK’ a 1. Aşama başvurularını yapmışlardır. Bu süreç içerisinde katılımcılarla sürekli irtibat halinde olunmuş ve gerektiği durumlarda Konya TEKNOKENT’in kurmuş olduğu “Proje Değerlendirme Kurulu” na yönlendirilerek destek verilmiştir.

7) Sağlık Çalışma Grubu’ nun,

 TÜBİTAK 1003 kapsamında açılan 10 çağrıya toplamda 13 proje başvurusu gerçekleşmiştir. Bu 13 projenin 1. Aşama Proje Önerisi Başvuru formları ve Elektronik Başvuru çıktıları kayıt altına alınmıştır.

 

 Multidisipliner kapsamında oldukça faydalı sonuçlar (1003 çağrıları ilk aşamasına 13 proje müracaatı başarısı gösteren)  alınan bu grubun Tıp Fakültesi ile koordineli olarak sürekliliğinin sağlanması amacıyla aylık toplantılar yapılması ve TIP Fakültesindeki Patent Günlerine de çağrılmalarının uygun olacağı düşünülmektedir.  

img_3562.20131001221852.jpg

img_3564.jpg

img_3568.jpg

img_3570.jpg

img_3641.jpg

 

Okunma Sayısı: 2085
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya