Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAN-TEZ MÜSİAD ÜYELERİNE TANITILDI

SAN-TEZ MÜSİAD  ÜYELERİNE TANITILDI28 Ocak 2007 00:00

Konya Teknokent Proje ve İş Geliştirme Merkezi (PİGEM) Yöneticisi Doç.Dr. Kenan Peker Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi üyelerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Sanayi Tezleri (SAN-TEZ) Destekleme Pr

Konya Teknokent Proje ve İş Geliştirme Merkezi (PİGEM) Yöneticisi Doç.Dr. Kenan Peker Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi üyelerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Sanayi Tezleri (SAN-TEZ) Destekleme Programını tanıttı. MÜSİAD binasında düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, Ar-Ge çalışmalarının işletmeler açısından çok önemli olduğunu belirtti. Öztürk, "Ar-Ge ve teknoloji ihtiyaçlarının üniversite bilimselliği kapsamında çözüme ulaştırılması önemli bir gerekliliktir. Bu bağlamda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yürürlüğe konulan SAN-TEZ programı, sanayi-üniversite-kamu işbirliği yapılarak, sanayinin ihtiyacı olan konularda eleman yetiştirmek açısından oldukça büyük öneme sahiptir" dedi.

Konya Teknokent PİGEM Yöneticisi Doç.Dr. Kenan Peker ise SAN-TEZ'in Türkiye için önemli bir atılım olduğunu dile getirerek, "Projenin amacı İnovasyon ve Ar-Ge'nin önemini kavramış kendi teknolojisini üreten ve satan, rekabet gücü ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye vizyonuna katkı sağlamaktır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yürürlüğe konulan SAN-TEZ kapsamında sanayi ile işbirliği yapılarak sanayinin ihtiyacı olan konularda seçilen lisansüstü tez projelerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yüzde 75 oranında destek sağlanıyor" dedi.  

Okunma Sayısı: 2088
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya