Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAN-TEZ PROJELERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 15 AĞUSTOS

SAN-TEZ PROJELERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 15 AĞUSTOS24 Temmuz 2009 00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yürütülmekte olan SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destekleme Programı 2. müracaat dönemi 15 Ağustos'ta sona eriyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yürütülmekte olan SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destekleme Programı ikinci müracaat dönemi 15 Ağustos 2009’da sona eriyor.   
 
 SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destek programı, uygulaması Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan bir Ar-Ge destek programı. SAN-TEZ programı, üniversitelerdeki yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tez konularını sanayi ve hizmet sektörü kuruluşlarının teknik sorunlarına çözüm üretmek üzere  sanayiden seçmesini özendirmeyi amaçlıyor.
 
 Proje müracaatı için proje konusunun bir yüksek lisans veya doktora öğrencisinin tez çalışması olarak belirlenmesi, destek başvurusunun tez danışmanı tarafından yapılması,  proje bütçesinin %25’inin  proje ortağı sanayi kuruluşu tarafından karşılanması gerekiyor. Proje bütçesinin %75’i Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bütçesinden hibe destek şeklinde karşılanıyor.
 

Selçuk Üniversitesi, en çok SAN-TEZ projesi alan üniversitelerden biri konumunda. Selçuk Üniversitesinde halen 7 adet SAN-TEZ projesi yürütülüyor.

 

 
 
 
Okunma Sayısı: 2379
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya