Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAN-TEZ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

SAN-TEZ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI31 Mart 2007 00:00

SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destekleme Programı Selçuk Üniversitesi Tanıtım Toplantısına Öğretim Üyeleri ve Sanayiciler Yoğun İlgi Gösterdi

SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destekleme Programı Selçuk Üniversitesinde düzenlenen bir Tanıtım Toplantısı ile tanıtıldı. Tanıtım Toplantısına çok sayıda öğretim elemanı, sanayici ve işadamı katıldı.  Yoğun İlgiyle izlenen toplantıda Sanayi Bakanlığı Sanayi Ar-Ge Genel Müdürü Ziya Karabulut SAN-TEZ programı hakkında bir sunum yaptı ve soruları cevaplandırdı.
 
Karabulut, SAN-TEZ programının sağlıklı olarak yürütülmesi için Sanayi ve Ticaret Bakanlığının Görev ve Yetkileri hakkındaki kanunda değişiklik yapan kanunun 23 gün gibi rekor denilecek kısa bir sürede çıkarılmasını sağladıklarını, 3 maddeden oluşan bu kanunun Ar-Ge desteklerine devrim niteliğinde yenilikler getirdiğini belirtti. Karabulut yeni çıkan kanunla gerçek kişilere de Ar-Ge desteği verilebileceğini, SAN-TEZ programından verilen desteğin 5018 sayılı kanun ve ihale kanunu kapsamı dışında kaldığını, SAN-TEZ programının devamı olan patent desteği, Ar-Ge sonuçlarını ticarileştirme desteği gibi desteklerin uygulamaya konulacağını belirtti.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan "Selçuk Üniversitesi her konuda marka olmaya devam etmektedir. 2007 yılı SAN-TEZ programına en çok proje Selçuk Üniversitesinden gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Değişen ve Değiştiren Üniversite olmaya devam edecektir" dedi.
Okunma Sayısı: 2740
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya