Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAN-TEZ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

SAN-TEZ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI22 Aralık 2006 00:00

Oldukça ilgi gören toplantıya çok sayıda akademisyen işadamı ve öğrenci katıldı

Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ve Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destekleme programının tanıtıldığı toplantı yapıldı. Oldukça ilgi gören toplantıya çok sayıda akademisyen, sanayici, işadamı ve öğrenci katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı "Konya Teknokent'in üniversite ve sanayi tarafından müşterek projeler üretilmesi konusuna önem verdiğini, bu konuda çalışmak üzere bir proje birimi kurulduğunu" belirtti.
 
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Vekili, Prof.Dr. Hüseyin Kurt yaptığı konuşmada "Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yaklaşık 1200 öğrenci olduğunu, bunların 460'ının tez aşamasında olduğunu, belirterek Selçuk Üniversitesinin çok önemli bir araştırmacı potansiyeline sahip olduğunu, bu potansiyelin temel araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra sanayi ile işbirliği halinde belirlenen Ar-Ge çalışmalarına yönlendirilmesi gerektiğini belirtti.
   
Toplantıda Konya Teknokent Proje Birim Yöneticisi Doç.Dr. Kenan Peker SAN-TEZ Sanayi Tezleri Destekleme Programı hakkında bir sunum yaparak konuyla ilgili soruları cevaplandırdı.
 
Toplantı sonrasında Konya Teknokent'te bir araya gelen sanayici, işadamı ve akademisyenler müşterek projeler başlatmak üzere görüşmeler yaptı.
 
 
Toplantıya ait sunuyu indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

SAN-TEZ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI için ek dosya

Okunma Sayısı: 1377
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya