Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SANAYİ ARGE PROJESİ HAZIRLAMA EĞİTİMİNE YOĞUN KATILIM OLDU

SANAYİ ARGE PROJESİ HAZIRLAMA EĞİTİMİNE YOĞUN KATILIM OLDU01 Kasım 2008 00:00

Konya Teknokent Genel Müdürü Botsalı, eğitime beklenilenin üstünde katılım talebi olduğunu, eğitime müracaat edenlerin ancak yarısının eğitime kabul edilebildiğini, bu nedenle eğitimin önümüzdeki günlerde tekrarlanacağını belirtti.

Konya Teknokent tarafından düzenlenen iki günlük "Sanayi Ar-Ge Projesi Hazırlama Eğitimi" 31 Ekim-1 Kasım 2008 tarihlerinde yapıldı.
 
 Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih M. Botsalı,  eğitime Konya Teknokent firmaları ile Konya’daki sanayi kuruluşlarının teknik elemanları ve yöneticilerinden ve Selçuk Üniversitesi öğretim üye ve yardımcılarından  yoğun katılım talebi olduğunu,  eğitime müracaat edenlerin ancak yarısının eğitime kabul edilebildiğini,  bu nedenle eğitimin önümüzdeki günlerde tekrarlanacağını belirtti. 
 
Eğitimde inovasyon ve Ar-Ge ile ilgili tanımlar,  Ar-Ge ve inovasyon ile ilgili klavuzlar (Oslo, Frascati, Canberra), ulusal düzeydeki sanayi Ar-Ge destek programlarına (TÜBİTAK-TEYDEB / TTGV /SAN-TEZ /KOSGEB ) ait uygulama esasları, TEYDEB 1501 ve 1507 programlarına proje başvuru dokümanı hazırlama konusunda bilgiler verildi.
 
Eğitim içeriğinde TÜBİTAK-TEYDEB tarafından Yürütülen 1501 - Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı Ve 1507 - KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek programına proje başvuru dokümanı hazırlama konusunda uygulama çalışmaları yapıldı. Eğitim Prof.Dr. Fatih M. Botsalı tarafından verildi. 
Okunma Sayısı: 1840
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya