Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINDAN 82 ÜNİVERSİTE MEZUNUNA TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ

SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINDAN 82 ÜNİVERSİTE MEZUNUNA TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ 24 Temmuz 2009 00:00

2009 yılı 1. başvuru döneminde Sanayi ve Ticaret Bakanlığına ulaşan 159 Teknogirişim Sermayesi Destek Projesi başvurusundan 82 adet proje desteklenmeye değer bulundu. Desteklenmeye değer bulunan 82 projeden 6 adeti Selçuk Üniversitesi mezunlarından geldi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 5746 sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun  kapsamında uygulamaya konulan Teknogirişim Sermayesi Desteği uygulamasını başlattı.  
 
2009 yılı 1. başvuru döneminde  Sanayi ve Ticaret Bakanlığına ulaşan 159 Teknogirişim Sermayesi Destek Projesi başvurusundan 82 adet proje desteklenmeye değer bulundu. Desteklenmeye değer bulunan 82 projeden 6 adeti Selçuk Üniversitesi mezunlarından geldi. Desteklenmeye değer bulunan 82 projenin her birine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her hangi bir teminat alınmaksızın hibe şeklinde 100 bin liraya kadar destek verilecek.
 
2010 yılında desteklenecek proje sayısının 100’ün üzerinde olması hedefleniyor.
 
 5746 Sayılı Ar-Ge Yasası kapsamında getirilen teknogirişim sermayesi desteği örgün öğretim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi yada lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış kişilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini teşvik etmek için bir defaya mahsus olmak üzere teminat alınmaksızın hibe şeklinde verilmekte.
Okunma Sayısı: 1865
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya