Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Sanayici – Üniversite Araştırma Merkezi Buluştayı” İLTEK binasında gerçekleştirildi.

“Sanayici – Üniversite Araştırma Merkezi Buluştayı” İLTEK binasında gerçekleştirildi.20 Ağustos 2014 Çarşamba 19:33

Selçuk Üniversitesi İLERİ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA-UYGULAMA MERKEZİ (İLTEK)’in laboratuvar imkanlarını sanayicilere tanıtılması amacıyla “Sanayici – Üniversite Araştırma Merkezi Buluştayı” düzenlendi.

Bilimsel/teknolojik araştırmalar için rekabete dayalı, etkin ve verimli araştırma imkânları ve ortamı oluşturarak faaliyetlerini sürdüren Selçuk Üniversitesi İLERİ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA-UYGULAMA MERKEZİ (İLTEK)’in laboratuvar imkanlarını sanayicilere tanıtılması amacıyla “Sanayici – Üniversite Araştırma Merkezi Buluştayı” düzenlendi. Selçuk Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma Uygulama Merkezi’nin yeni binasında gerçekleştirilen açılış toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram Sade, İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ersöz, akademisyenler ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

 

2014 yılı itibariye “Uluslararası Ar-Ge Merkezi” statüsüne ulaşmayı hedefleyen İLTEK’in Biyoteknoloji, Malzeme Teknolojileri (Ölçme-Analiz), Gıda analizleri birimleri ile hizmet verirken kullanmış olduğu laboratuvar malzemelerinin tanıtımı ve elde edilen sonuçların nasıl analiz edildiği konusunda detaylı bilgiler vermesinin ardından kokteyle geçildi. Sanayi sektöründe katılımın yüksek olduğu toplantı amacına ulaşarak yeni işbirliklerinin sağlanması açısından son derece verimli bir buluştay olarak tamamlandı.

 

Haberin detayı için tıklayınız.

 

http://www.selcuk.edu.tr/duyuru.aspx?h=13938

 

dsc3331.jpg

dsc3337.jpg

dsc3466.jpg

p8190836.jpg

 

 

Okunma Sayısı: 3132
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya