Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELÇUK TTO, TOBB GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU (KONYA) İLE GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA İŞBİRLİKLERİNİ GÖRÜŞTÜ

SELÇUK TTO, TOBB GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU (KONYA) İLE GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA İŞBİRLİKLERİNİ GÖRÜŞTÜ28 Haziran 2014 Cumartesi 00:06

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Selçuk TTO proje yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Bayram SADE 24 Haziran 2014 tarihinde Konya Ticaret Odası’nda (KTO), TOBB GGK (Konya) ile bir araya geldi.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Selçuk TTO proje yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Bayram SADE 24 Haziran 2014 tarihinde Konya Ticaret Odası’nda (KTO), TOBB GGK (Konya) ile bir araya geldi. Toplantıya TOBB GGK Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. TOBB GGK Başkanı Dr. Bekir AYDOĞAN’ın takdim konuşmasının ardından, Prof. Dr. Bayram SADE Konya Teknokent A.Ş.’yi, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri mevzuatına göre Teknokent’lerde yer almanın avantajlarını, elde edilen muafiyetleri anlattıktan sonra, yeni çıkan “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Yönetmeliği” ile TGB’lerde Ar-Ge ve Yenilikçi faaliyetlerde bulunmanın daha anlamlı hale geldiğini, bu faaliyetler sonucu ortaya çıkan teknolojik ürün için önemli yatırım imkanları ortaya çıktığını vurguladı. Prof. Dr. SADE, Selçuk TTO’nin 5 birim halinde yürüttüğü faaliyetleri, özellikle de üniversite-sanayi işbirliği, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme Biriminin aktivasyonlarını ve başarılı sonuçlarını açıkladıktan sonra, Girişimcilik ve Şirketleşme Birimi’nin çalışmalarını, kuluçka faaliyetlerini, yeni tanzim edilen ve ayrıştırılan kuluçka merkezini ve gelecek perspektifini anlattı.

Daha sonra girişimcilikle ilgili işbirliği konuları müzakere edildi. Selçuk TTO tarafından uygulanan “Üni-Girişim Programı”’nın ve sonrasında kuluçka merkezinde girişimcilere uygulanacak programların bir işbirliği protokolü kapsamında birlikte yürütülmesi, girişimcilikle ilgili faaliyetlerin birlikte organize edilmesi vurgulanarak, inovasyon merkezli faaliyetler içeren ve TOBB GGK tarafından yürütülecek girişimcilik aktivasyonlarına ise Selçuk TTO’nun destek vermesini kapsayan hususlarda ortaya çıkan mutabakatın ilgili kurullarda değerlendirildikten sonra, mutabık kalınan hususları içeren bir protokol imzalanması iradesi ortaya konuldu. Program sonrası Dr. Bekir AYDOĞAN, Prof. Dr. Bayram SADE’ye katılımları için bir vazo takdim etti. Akabinde KTO Başkanı Selçuk ÖZTÜRK ziyaret edilerek toplantı ve sonrası için ortaya çıkan irade konusunda bilgilendirildi ve kendisinin süreçle ilgili görüşleri alındı. Toplantı KTO da katılımcıların çektirdikleri fotoğrafla tamamlandı.

bq1b4epceaa6gr7.jpg

bq3rio0iuaagjak.jpg

 

Okunma Sayısı: 2696
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya