Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“SELÇUK TTO Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Transferi Bilgi Günü”

“SELÇUK TTO Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Transferi Bilgi Günü”06 Mayıs 2014 Salı 13:10

02 Mayıs 2014 tarihinde Dr. Cenk AKTAŞ’ın yaptığı bir sunumla, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Bayram SADE, SELÇUK TTO Yöneticisi Sayın Yeliz ERENLER ve SELÇUK TTO’nun diğer temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

“SELÇUK TTO Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Transfer Bilgi Günü” 02 Mayıs 2014 tarihinde Dr. Cenk AKTAŞ’ın Leibniz Yeni Malzemeler Enstitüsü'nde yöneticisi olduğu “Yüzey Modifikasyonu ve Biyomalzemeler” (CVD/Biosurfaces) bölümünün tanıtımını da yaptığı bir sunumla, Konya Teknokent/SEÇUK TTO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Bayram SADE, SELÇUK TTO Yöneticisi Sayın Yeliz ERENLER ve SELÇUK TTO tüm modüllerinin temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’de de değişik özel üniversitelerde eğitim veren Dr. Aktaş, Kaiserslautern Üniversitesi ve Kore Teknoloji ve Eğitim Üniversiteleri’nde değişik alanlarda lisans ve lisansüstü dersler vermektedir. Birçok Avrupa Birliği üyesi ülkeye ek olarak, Kore, Hindistan, Amerika ile uluslararası projeler yürütmekte olan Dr. Aktaş, Prof. Werner Petersen Ödülü, Prof. Hardt Ödülü, Fransız-Alman Akademisi Ödülü ve Prof. Baki Komşuoğlu ödülü gibi farklı ülkelerden de ödül sahibidir.

Almanya’da 87 Enstitünün bir araya gelerek oluşturduğu Leibniz Organizasyonunun, Yeni Malzemeler Enstitüsü'nde nano malzemelerin çeşitli alanlarda fonksiyonel uygulaması üzerinde çalışmalarını sürdüren Dr. Cenk AKTAŞ özellikle yerçekimsiz ortamda malzeme davranışları üzerine yaptıkları araştırmalarda sağladıkları başarının hikayesini de TTO personeli ile paylaşmıştır. İnovasyon ve AR-GE çalışmaları konusunda Almanya’da uygulanan teknik ve uygulamalı olarak izlenen politikaların ve desteklerin altını çizen Dr. Aktaş, hedefleme sistemi ile yönetilen enstitüde sağlanan başarıların tüm Almanya hatta Avrupa’da yankı uyandırdığını ortaya koymuştur.

 

img_4987.jpg

img_4970.20140506142213.jpg

img_4993.jpg

 

 

Okunma Sayısı: 2722
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya