Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELÇUK TTO DAHA PROFESYONEL BİR DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEYE HAZIRLANIYOR

SELÇUK TTO DAHA PROFESYONEL BİR DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEYE HAZIRLANIYOR30 Nisan 2014 Çarşamba 23:32

Selçuk TTO, Sektöre Yönelik Mühendislik Yanında İşletme Yönetimi, Finans ve Dış Ticareti de kapsayan daha profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye hazırlanıyor

Sanayi-Üniversite İşbirliği’ni sağlarken firmalara daha profesyonel hizmet vermeyi amaçlayan Konya Teknokent/Selçuk TTO bünyesindeki faaliyetlerine işletme yönetimi, inovasyon yönetimi, muhasebe ve finans yönetimi, dış ticaret gibi konuların ön plana çıktığı bir eğitimle, süreci genişletiyor.

Nisan ayı başında Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlığında, Selçuk Üniversitesi İİBF Dekanı Sayın Prof. Dr. Adem ÖĞÜT ve fakültenin akademisyenleri bir araya gelinmesinin ardından alınan kararla, 18 Nisan 2014 tarihinde, Konya Teknokent Ardıçlı toplantı salonunda Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA tarafından düzenlenen “Temel İşletme Bilimleri” adlı eğitime SELÇUK TTO Yöneticisi Sayın Yeliz ERENLER ve Konya Teknokent/Selçuk TTO’nun tüm modüllerinin temsilcileri katıldı.

SELÇUK TTO, kurulduğu günden bu yana Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında 130 un üzerinde projeye imza atmış alanında en başarılı TTO’lardan birisidir. Ancak bu hizmetler daha çok teknik ve mühendislik alanlarında projeler şeklinde yürütülmüş olup, işletmelerin kurumsal bir yapıya kavuşmaları ve organizasyonel yapılarını güçlendirmeleri konularına yeterli gelişme sağlanamamıştı. SELÇUK TTO Üniversite-Sanayi İşbirliğinde teknik danışmanlık yanında; işletme-yönetim, finans ve dış ticaret yönünde de danışmanlık hizmetleri vermek ve projeler geliştirmek üzere, kendi bünyesindeki ilk aşamasını tamamlandığı faaliyette; Temel İşletme Felsefesi, İşletme Yönetimi, Stratejik Yönetim, Yönetim ve Örgütsel Davranış, Çağdaş Yönetim, İnsan Kaynakları, Üretim Yönetimi, Muhasebe Finansman, Dış Ticaret gibi pek çok konunun ele alındığı firmalar özelinde daha iyi bir sonuç elde edebilmek için neler yapılabileceğinin çerçevesi çizilmeye çalışılmıştır. İşletmelerin daha yapıcı ve organize bir faaliyet alanına nasıl ulaşabileceğinin de tartışıldığı eğitimde firmalar özelinde başarılı sonuçlar elde etmek için gereken hususların genel çerçevesi belirlenmiş ve alınacak aksiyonlar tespit edilmiştir.

img_4936.jpg

img_4939.jpg

 

Okunma Sayısı: 1734
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya