Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI’ 19-20 Kasım 2014 tarihlerinde Konya Dedeman Otelde gerçekleştirildi.

‘SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI’ 19-20 Kasım 2014 tarihlerinde Konya Dedeman Otelde gerçekleştirildi.27 Kasım 2014 Perşembe 14:59

Konya Teknokent/SELÇUK TTO’nun büyük organizasyonu ile Türkiye genelinden 145 Patentin sahipleri, Konya’da buluştu. SELÇUK TTO etkinlik sonrasında da ikili görüşmelerde ara yüz olmaya devam ediyor…..

19-20 Kasım 2014 tarihlerinde Konya Dedeman Otelde gerçekleşen SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI’nda toplam 16 ilden 145 adet patent meraklılarının beğenisine sunuldu. Yoğun ilginin yaşandığı organizasyonda her bir patentle ilgili doğrudan ilgilenebilecek sektör temsilcisine ulaşmak amacıyla hazırlanan davetiyeler iletilmiş ve katılımın yoğunluğu hedefe ulaşıldığını göstermiştir.  

Yaklaşık 400 katılımcı ve 150 yatırımcının katıldığı ilk gün patentlerin sunumları yapılmış ve sergilenmiştir. Bu yoğun ilgilinin ardından ikinci gün de 50’nin üzerinde ikili görüşme gerçeklemiştir. Yatırım amacına, destekli proje ortaklığına, patente yönelik akademik çerçevede gerçekleştirilecek multidisipliner çalışmalara, patent ile benzer, tamamlayıcı nitelikteki çalışmalara ve patentin prototipinin oluşturulmasına yönelik pek çok konuda gerek patent sahipleri ile yatırımcılar arasında gerekse patent sahiplerinin birbirleri ile olan görüşmelerin uzun vadede verimli ortaklıklara dönüşmesinin beklendiği organizasyondaki 22’nin üzerinde görüşmede; proje ortaklığı, lisanslama ve multidisipliner çalışma gibi başarılı örnekler ortaya çıkmıştır.

Program bitmesine rağmen görüşme talepleri ve ikili görüşme organizasyonları devam etmekte olup bundan sonraki süreçte de programa yoğun ilginin devam edeceği beklenmektedir. Selçuk TTO, buluşlarını sergilediği patent sahipleri ile yakalamış olduğu karşılıklı işbirliği diyaloğu ve ticarileştirme iradesine bundan sonraki süreçte de aktif olarak devam edecektir.

foto-bs.jpg

haberciniz-4.png

img_6401.jpg

img_6495.jpg

img_6541.jpg

 

Okunma Sayısı: 3518
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya