Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELÇUK TTO’DAN İŞLETMELERE HİZMETTE BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM

SELÇUK TTO’DAN İŞLETMELERE HİZMETTE BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM03 Nisan 2014 Perşembe 23:17

Konya Teknokent/Selçuk TTO, Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığının da desteği ile firmaların sektörde daha güçlü bir yapıda faaliyet göstermesini sağlayacak şekilde pek çok konuda hizmet vermeye hazırlanıyor.

Sanayi-Üniversite İşbirliği’nin yapıcı unsuru Konya Teknokent/Selçuk TTO, Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığının da desteği ile firmaların sektörde daha güçlü bir yapıda faaliyet göstermesini sağlayacak şekilde bir organizasyon yapısı haline dönüşmesi için; işletme yönetimi, organizasyonel yapılanma, verimlilik artırıcı üretim süreçlerinin yönetimi gibi pek çok konuda hizmet vermeye hazırlanıyor.

 

Mühendislik ve Tıp alanında Üniversite-Sanayi işbirliği konusunda birçok başarıya imza atan Konya Teknokent/Selçuk TTO, yönetimsel açıdan şirketlerin ihtiyaç duyduğu önemli konularda bilgilendirme, eğitim ve danışmanlık gibi pek çok hizmet vererek firmaların sadece Ar-Ge faaliyetleriyle değil her açıdan güçlü bir yapı kazanmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda 02 Nisan 2014 Çarşamba günü Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlığında, Selçuk Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Adem ÖĞÜT ve fakültenin akademisyenlerinden Dekan Yrd. Doç. Dr. Yunus Ceran ve Yrd. Doç. Dr. A. Şükrü Çetinkaya ile Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Bayram SADE ve Teknokent/TTO Girişimcilik Uzmanı H. Ufuk KORKMAZ, Sanayi-Üniversite İşbirliği Birimi Temsilcisi Öznur MERMER, Eğitim, Tanıtım ve Destek Birimi Temsilcisi Kıymet YAVUZASLAN bir araya geldi. Sanayi-Üniversite işbirliğinde atılması gereken yeni adımların işletmelerin stratejik bir vizyon kazanmasına hizmet verecek alanlarda gerek eğitim gerek danışmanlık konularında etkinlikler çerçevesinde gerçekleşebileceğinin altı çizilmiş ve Konya Teknokent/Selçuk TTO – Selçuk Üniversitesi İİBF ortak çalışmaları sayesinde ortaya çıkan etkinlikler ile birlikte işletmelerin başta yönetimsel gücünü arttıracak alanlarda farkındalığını arttırıcı sonuçlar elde edilmesi ve bu sistemin giderek daha fazla işletmede uygulanması hedeflenmektedir.

ibbf.jpg

 

Okunma Sayısı: 3211
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya