Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İLE KONYA TEKNOKENT ARASINDA ULAŞIM KÖPRÜSÜSELÇUK ÜNİVERSİTESİ İLE KONYA TEKNOKENT ARASINDA ULAŞIM KÖPRÜSÜ10 Ekim 2013 Perşembe 12:32

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İLE KONYA TEKNOKENT ARASINDA ULAŞIM KÖPRÜSÜ

Konya Teknokent A.Ş. kurulduğu günden bu yana akademisyenler ve öğrencilere başta girişimcilik, fikri ve sınai mülkiyet hakları olmak üzere çok önemli hizmetler vermiş olup, şu ana kadar 55 öğretim elemanı şirketinin (33‘ü faal) ve 44 öğrenci şirketinin (10’u faal) kurulmuş olması, 20’si uluslararası 100’ün üzerinde buluşun desteklenen PADES patent havuzuna alınması bunlardan sadece bazılarıdır.  Ayrıca öğrencilerin stajlarını firmalarda yapmaları, Coder Survivor kapsamında yazılım uzmanı statüsü kazanmaları, akademisyenlerin SELÇUK TTO kapsamında Teknokent firmalarında ve sektördeki firmalardan teknik danışman olarak görevlendirilmeleri verilen diğer bazı hizmetlerdir.

Ancak Selçuk Üniversitesi ile Konya Teknokent arasındaki mekansal uzaklık bu hizmetlerin yaygınlaşmasının önünde kısmı engel oluşturmaktadır. Bu nedenle Üniversite ile Konya Teknokent arasında kurulmuş olan bilim köprüsünün kurulacak ulaşım köprüsü ile daha da güçlendirilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu çerçevede Selçuk Üniversitesi Bilişim Topluluğunun Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü nezdinde yürüttüğü faaliyetler sonuç vermiş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan’ın yakın ilgileri ile aşağıda tarifesi ve kalkış noktası verildiği üzere Selçuk Üniversitesi İle Konya Teknokent arasında düzenli servis seferleri 07.10.2013 Pazartesiden itibaren başlamıştır. Servislerden öğrenciler, akademisyenler ve Teknokent firma çalışanları yararlanabilecektir. Ayrıca guruplar halinde gelecek lisans ve lisansüstü öğrencilerine aşağıdaki iletişim yolları ile önceden mutabık kalınması halinde oryantasyon programı uygulanabilecektir. Etkileşimi çok büyük olan bu organizasyon için başta sayın Rektörümüz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                        PROF. DR. BAYRAM SADE

KONYA TEKNOKENT A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

 

Servis Hareket Noktası: Otobüslerin durduğu alandan (Mühendislik Fakültesi D blok yanı, eski dolmuş durağı)

Servis Güzergahı: İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Alaeddin Yurdu ve Atatürk Yurdu istikametinden Konya Teknokent.

Kampüsten Hareket Saati: 10.00, 11.00, 12.00, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 (Servis Teknokent’e ulaştıktan sonra kısa süre içerisinde kampüse hareket edecektir).

 

Okunma Sayısı: 3425
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya