Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selçuk Üniversitesi Tekmer Faaliyetlerine Başladı.

Selçuk Üniversitesi Tekmer Faaliyetlerine Başladı.13 Nisan 2006 00:00

Selçuk Üniversitesi TEKMER Genç Girişimcileri ve Ar-Ge proje müracaatlarını bekliyor

Konya Teknokent A.Ş.’nin başlattığı inisiyatif sonucunda KOSGEB Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Teknokent A.Ş. arasında imzalanan bir işbirliği protokolü ile Selçuk Üniversitesi TEKMER’in kuruluşu için işbirliği çalışmaları başlatılmıştır. Başlatılan çalışmalar semeresini vermiş, Selçuk Üniversitesi TEKMER 2006 yılı başında faaliyetlerine başlamıştır. 
 
Selçuk Üniversitesi TEKMER S.Ü. mezunu olan genç girişimcilere kendi işlerini kurma konusunda destek verecek ve  ARGE konusunda yeterli imkanları olmayan KOBİ’lere kendi ürün ve teknolojilerini geliştirecekleri ARGE çalışmalarını yapmak üzere ARGE destekleri, danışman desteği, eğitim desteği  verecektir. S.Ü.  her yıl 9000 civarında mezun vermektedir. S.Ü.-TEKMER bu öğrencilere  özellikle ileri teknoloji alanında kendi işlerini kurmaları için eğitim ve finansal destek hizmeti sunacaktır. KOSGEB-TEKMER 12 KOBİ’ye ücretsiz ofis sunarak inkübasyon hizmeti verecektir.
 
TEKMER Müdürlüğünün inceleme kurullarından Ar-Ge projesi kabul edilen girişimcilere Ar-GE çalışmalarında ihtyacı olan Malzeme, Teçhizat vleme e Prototip Üretimi ile ilgili Giderler ve Deneme Amaçlı Hammadde Temini için 200.000 YTL'e kadar geri ödemeli olarak faizsiz finansman sağlanmaktadır.
 
Ayrıca işletmelerin Ar-Ge çalışmaları için Üniversite Öğretim üyelerinden alınan danışmanlık bedelinin 20.000 YTL'si, Ar-Ge sonuçlarını yayınlama desteği 3000 YTL, Ar-Ge konusuna ilişkin Yurtdışı, Kongre, Konferans, Panel, Sempozyum, Teknoloji Fuarları ile Teknoloji Transfer Amaçlı Yurtdışı Toplantılarına katılım ve Ziyaret için 5.000 YTL, buna ilaveten; isteyen işletmelere Ar-Ge çalışmalarını yapabilmek amacıyla mekan olarak işlik tahsisi edilmekte, projesi başarıyla mezun olan ve Teknokent'e yer alan işletmelere ise Teknopark Kira Desteği olarak 20.000 YTL kadar olan miktarlarının %80'i geri ödemesiz olarak destek verilmektedir. 
Okunma Sayısı: 2540
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya