Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Sosyal Bilimler Alanında TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi” gerçekleştirildi.

“Sosyal Bilimler Alanında TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi” gerçekleştirildi.24 Nisan 2014 Perşembe 11:47

Konya Teknokent/Selçuk TTO, Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi işbirliği ile Fen Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DURAN tarafından “Sosyal Bilimler Alanında TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi” gerçekleştirildi.

21 Nisan 2014 Pazartesi günü Selçuk Üniversitesi SDKM Malazgirt Salonu’nda gerçekleşen “Sosyal Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimi"’nde açılış konuşmalarını yapan Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Alim GÜR ve Tarih Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Muhittin TUŞ, Sosyal Bilimler alanında da TÜBİTAK projelerine aktif bir katılımın sağlanmasının amaçlandığını dile getirmişlerdir. Açılış konuşmasını yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Bayram Sade, TÜBİTAK’ın 1513 programından destek alan 10 teknoloji transfer ofisinden birinin Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) olduğunu ifade ederek, Selçuk Üniversitesinin TÜBİTAK projelerindeki başarılarına Selçuk TTO olarak yeni uygulamalarla destek verilmeye devam edeceğini belirtmiştir.

Edebiyat Fakültesi’nin, Sosyal Bilimler Alanında da proje hazırlama konusundaki eğitim talebi akabinde hazırlanan eğitim programına yaklaşık 150 akademisyen ve lisansüstü öğrenci katılmıştır. 12:30’da bitmesi planlanan eğitime yoğun ilgi nedeniyle öğleden sonra da devam edilmiştir.

TÜBİTAK projelerine başlamaya karar verme aşamasından sonucuna kadar olan sürecin detaylı bir şekilde irdelendiği eğitimi, etkili sunumu ile Fen Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DURAN yürütmüştür. Eğitim süresince TÜBİTAK programlarının (1001, 1002, 1003, 1007, 1008, 1010, 1011, 1301, 3501) genel tanıtımı yapılmış TÜBİTAK tarafından belirlenen öncelikli araştırma konuları, genel başvuru süreci ve panel değerlendirme sistemi hakkında bilgiler verilmiş, panel değerlendirmelerinde önem arz eden ve TÜBİTAK projelerinde yer alan özgün değer, yöntem, yapılabilirlilik ve yaygın etki kısımlarına dair bilgiler aktarılmış ve dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durulmuş, ayrıca projelerde yer alan konu-kapsam ve literatür özeti kısımlarının yazımı hakkında bilgi verilmiş TÜBİTAK projelerinin yönetimi, proje bütçelerinin oluşturulması ve tüm bunlarla ilgili uygulama eğitimi yapılmıştır. Bu kapsamda katılımcıların TÜBİTAK proje programları, proje fikri oluşturulması ve proje hazırlamada dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi edinmesi sağlanmıştır.

Sunumun 1. dosyasını indirmek için lütfen tıklayınız.

Sunumun 2. dosyasını indirmek için lütfen tıklayınız.

 

p4210638.jpg

p4210635.jpg

p4210650.jpg

p4210644.jpg

p4210646.jpg

 

Okunma Sayısı: 5043
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya