Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SUMOPP 2. ÖĞRENCİ PROJE PAZARI GERÇEKLEŞTİ.

SUMOPP 2. ÖĞRENCİ PROJE PAZARI GERÇEKLEŞTİ. 20 Mayıs 2015 Çarşamba 17:31

Selçuk Üniv. Müh.Fak. tarafından, 14-15 Mayıs 2015 tarihlerinde Konya Teknokent/SELÇUK TTO , Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Selçuklu Belediyesi işbirliğiyle ve TÜBİTAK desteğiyle SUMOPP 2. ÖĞRENCİ PROJE PAZARI düzenlenmiştir.

 

 

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından, 14-15 Mayıs 2015 tarihlerinde Konya Teknokent/SELÇUK TTO , Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Selçuklu Belediyesi işbirliğiyle ve TÜBİTAK desteğiyle; Mühendislik Fakültesi öğrencilerinde bilimsel düşünme, araştırma, araştırmacılık ve proje kültürü ilgi ve anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak, öğrencilerin proje üretmeye ve proje geliştirmeye özendirmek ve geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla “2. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ PROJE PAZARI – SUMOPP” düzenlenmiştir. 

    Çevre, Enerji, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalar tematik alanlarında ön değerlendirmeyi geçerek sergilenmeye hak kazanan 94 proje arasından 12 proje ödüle layık görülmüştür.  ‘Bilgi ve İşlem Teknolojileri’ tematik alanında Yrd. Doç. Dr. Ömer Kaan Baykan’ın proje danışmanlığını yaptığı Elif Ezel’in, ‘İşitme Problemi Yaşayan İnsanlar İçin Görüntü Tabanlı Türk İşaret Dili Çevirme Sistemi’ adlı projesi birinci oldu. ‘Çevre’ tematik alanında Prof. Dr. Handan Kamış’ın proje danışmanlığını yaptığı Harun Örün’ün ‘Co3O4 Fotokatalizörünün Üretimi, Karakterizasyonu ve Fotokatalitik Proseste Uygulaması’ adlı projesiyle birinci oldu. ‘Enerji’ tematik alanında Yrd. Doç. Dr. Ahmet Çağlar’ın proje danışmanlığını yaptığı Erdoğan Özen, ‘Egzersiz Bisiklet Kullanımından Elektrik Enerjisi Üretme’ adlı projesiyle birinci oldu. ‘Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalar’ tematik alanında ise Prof. Dr. Bülent Ekici’nin danışmanlığını yaptığı Hakan Dilbaz, İsa Öztürk ve Faruk Çelik‘in ‘Filament İmalatı’ adlı projeleri birinciliğe layık görüldü.

 Detaylar için: http://sumopp.selcuk.edu.tr/sumopp/

 

dscf14481.jpg

dscf14861.jpg

 

Okunma Sayısı: 5600
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya