Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“T.C. Ekonomi Bakanlığı, Bilişim Firmalarına Yönelik Pazara Giriş Destekleri” eğitimi 11 Kasım Salı günü Konya Teknokent’te Gerçekleştirildi

“T.C. Ekonomi Bakanlığı, Bilişim Firmalarına Yönelik Pazara Giriş Destekleri” eğitimi 11 Kasım Salı günü Konya Teknokent’te Gerçekleştirildi12 Aralık 2014 Cuma 15:49

T.C. Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halis Kaya ve Şube Müdürü Fatih Aydın sunumlarıyla “Bilişim Firmalarına Yönelik Pazara Giriş Destekleri” eğitimi Konya Teknokent’te gerçekleştirildi.

Eğitimden önce Teknokent bünyesinde bulunan GM Bilişim, UTAŞ Savunma Sanayi ve ATİKER firmalarını ziyaret eden Kaya firmaların faaliyetleri hakkında bilgi alıp, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri hakkında da kısa bir bilgi verdi.

Teknokent bünyesindeki firmaların ve Bilişim Kümelenmesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşen eğitim Daire Başkanı Halis Kaya’nın destekler hakkındaki konuşması ile başladı. Fatih Aydın’ın sunumu ile devam eden eğitimde dünyadaki ithalat ve ihracat oranları ve Türkiye’nin hizmet ticareti hakkında bilgi vermesiyle devam etti.  Bilişim sektörünün dünya ve Türkiye’deki yeri ve önemine vurgu yapan Aydın, hizmet sektörünün dünya ve ülke ekonomisindeki payına da değindi.

Hedef sektör olarak bilişim sektörünün görüldüğünü ve yararlanıcıların bilişim şirketleri, teknokentler ve işbirliği kuruluşları olarak gruplandırdı. Bilişim sektörüne rapor desteği, yurtdışı tanıtım desteği, organizasyon desteği, arama motoru desteği, yurtdışı birim desteği, bilgisayar oyunu desteği, bilgisayar uygulaması desteği, belgelendirme desteği, ticaret heyeti ve alım heyeti desteği ve danışmanlık desteği adı altında destekler verildiğini belirten Aydın, yıllık destek tutarları hakkında da bilgi verdi. Eğitim soru cevap kısmı ile tamamlandı.

 

 

img_6365.jpg

img_6369.jpg

 

Okunma Sayısı: 4356
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya