Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEB GİRİŞİM EVİ ZİYARETİ

TEB GİRİŞİM EVİ ZİYARETİ 21 Temmuz 2014 Pazartesi 19:19

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) ile Konya Teknokent/SELÇUK TTO arasında 03.07.2014 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

 

ETKİNLİK DETAYLARI

 

Etkinlik

TEB GİRİŞİM EVİ ZİYARETİ

 

Yer

İSTANBUL

 

Tarih

18.07.2014

 

Saat

10:00 – 13:00

 

Teknokent Katılımcı(lar)

PROF. DR. BAYRAM SADE, YELİZ ERENLER, H.UFUK KORKMAZ

 

Düzenleyen(ler)

SELÇUK TTO

 

Konuşmacı(lar)

İBRAHİM COŞKUNER – TEB GİRİŞİM BANKACILIĞI MÜDÜRÜ

 

FAALİYET İÇERİĞİ

TEB GİRİŞİM EVİ

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) ile Konya Teknokent/SELÇUK TTO arasında o3.07.2014 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalanmıştır. İşbirliği girişimcilik faaliyetlerini kapsamakta olup, TEB Girişim Evi-İş Yönetimi Danışmanlığı ve TEB Girişim Evi-İşletme Koçluğu başlıklarında gerçekleşecektir.

İş birliği protokolünün detaylarını değerlendirmek ve yol haritası oluşturmak amacıyla TEB Girişim Bankacılığı Müdürü İbrahim Coşkuner ile yapılan görüşmede, TEB Girişim Evinin fiziksel durumu ve yapılan çalışmalar incelenerek bilgi alındı. TEB tarafından Konya Teknokent firmalarına sağlanabilecek eğitim imkanları ve Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin katılacağı UNİGİRİŞİM programında TEB tarafından taslakları hazırlanmış olan üniversiteli genç girişimci programının uygulanabilirliği ile ilgili detaylar görüşüldü. TEB’in Konya Teknokent’ten beklentileri ve Konya Teknokent-SELÇUK TTO’nun beklentileri ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu. TEB tarafından, kuluçka merkezimizde bir irtibat noktası oluşturulması ve Konya Teknokent tarafından belirlenmiş olan firmalara yönelik, eğitmenleri tarafından belli tarihlerde iş geliştirme / ticarileştirme gibi eğitim programları düzenlenmesi kararlaştırıldı.

İşbirliği protokolü kapsamında TEB Girişim Evi tarafından yürütülecek faaliyetler 2 şekilde gerçekleştirilecektir:

1.        Danışmanlık (Girişim Merkezi Firması işbirliği ile)

2.        Koçluk (ActionCouch Firması işbirliği ile)

Danışmanlık çalışması; 6 ay sürecek ve eğitimler boyunca iş yönetimi danışmanlığı yapılacaktır. Konya Teknokent/Selçuk TTO bünyesinde Kuluçka Merkezinde bulunan cirosu 500.000 TL’den küçük olan ve ürünün piyasaya çıkma süresi 12 aydan küçük olan işletmeler bu programa dahil edilecektir. Yeni faturalandırma yapmış ya da ön kuluçka – kuluçka aşamasındaki firmalar yer alacaktır.

Koçluk çalışmasında; birebir koçluk yapılacaktır. Konya Teknokent bünyesinde bulunan cirosu 500.000 TL’nin üzerinde olan, en az 3 çalışanı bulunan ve büyümek isteyen firmalara yönelik uygulanacak programa SELÇUK TTO ile USİ-Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında kontratlı projeler yürütmüş sanayi bölgelerindeki firmalar dahil edilebilecektir. Firmaların talebi olması durumunda; koçluk bu eğitimin kapsamı dışında da devam edebilecektir.

 

 

 

teb-foto-1.jpg

teb-foto-2.jpg

 

Okunma Sayısı: 2948
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya