Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ  TANITIM TOPLANTISI YAPILDI  03 Kasım 2010 Çarşamba 09:00

Teknolojik iş fikri olan üniversite öğrencilerine yüzbin TL’ye kadar hibe şeklinde destek verilen Teknogirişim Sermaye Destek Programı Selçuk Üniversitesinde düzenlenen toplantıda tanıtıldı

 

Konya Teknokent ve Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen “Teknogirişim Sermaye Destek Programı Tanıtım ve Motivasyon Toplantısı” Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı.

Toplantıda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Araştırma Geliştirme Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü Gülgün Çelik ile uzman Burcu Karaman ve Emrah Koraman Teknogirişim Sermaye Destek programın uygulanması ile ilgili bilgiler vererek soruları cevaplandırdı. Uzmanlar, Teknogirişim adaylarının müracaat dosyası hazırlarken sıklıkla yaptıkları hatalardan örnekler vererek müracaatta dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durdu.

TEKNOGİRİŞİM Sermaye Desteği, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 5746 Sayılı Kanun çerçevesinde veriliyor. Destek programı kapsamında üniversite son sınıf öğrencisi veya mezunu olan girişimci adaylarının teknoloji ve yenilik odaklı  iş fikirlerini yüksek katma değerli üretim ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli olan girişimlere dönüştürebilmeleri için yüzbin TL’ye kadar çekirdek sermaye desteği  sağlanıyor. TEKNOGİRİŞİM Sermayesi Desteği ile ülkemizde nitelikli girişimciliğin özendirilmesi, üniversite mezunu nitelikli girişimci adayları tarafından uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen işletmelerin oluşturulması hedefleniyor. Sağlanan destek risk sermayesi desteği olduğundan başarısızlık durumunda her hangi bir tazminat veya geri ödeme söz konusu olmuyor.

TEKNOGİRİŞİM Sermayesi Desteği; örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olan ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok beş yıl önce almış girişimci adaylarına verilebilmekte

Okunma Sayısı: 3651
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya