Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKNOGİRİŞİM SERMAYESİ DESTEĞİ BAŞVURULARI ARALIK AYINDA BAŞLIYOR

TEKNOGİRİŞİM SERMAYESİ DESTEĞİ BAŞVURULARI ARALIK AYINDA BAŞLIYOR16 Kasım 2009 00:00

5746 sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Teknogirişim Sermayesi Desteği 2009 yılı 2. Dönem başvuruları Aralık ayında yapılacak.

5746 sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun  kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Teknogirişim Sermayesi Desteği 2009 yılı 2. Dönem başvuruları Aralık ayında yapılacak.   
 
 5746 Sayılı Ar-Ge Yasası kapsamında getirilen Teknogirişim Sermayesi desteği: örgün öğretim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere, yüksek lisans veya doktora öğrencilerine ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış olan kişilere teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini uygulamalarını desteklemek amacıyla bir kereye mahsus olmak üzere teminat alınmaksızın hibe şeklinde veriliyor.
 
2009 yılı 1. başvuru döneminde  Sanayi ve Ticaret Bakanlığına ulaşan 159 Teknogirişim Sermayesi Destek Projesi başvurusundan 82 adet proje desteklenmeye değer bulundu. Desteklenmeye değer bulunan 82 projeden 6 adeti Selçuk Üniversitesi mezunlarından geldi. Desteklenmeye değer bulunan 82 projenin her birine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her hangi bir teminat alınmaksızın hibe şeklinde 100 bin liraya kadar destek verilecek.
 
 Konya Teknokent-PİGEM, Teknogirişim Programına müracaat etmek isteyen Selçuk Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına Ön Başvuru Dosyası ve İş Planı hazırlama konusunda ücretsiz bilgi ve teknik destek sağlıyor.  
 
Lisans programlarındaki son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora programı öğrencileri ve lisans/yüksek lisans/doktora programlarından son 5 yıl içinde mezun olanlara önemle duyurulur.
 
 
Teknik Destek için:
 Konya Teknokent Proje ve İş Geliştirme Merkezi-PİGEM
 Yard.Doç.Dr. Sinan Gültekin
 Tel: 332-2620202
Okunma Sayısı: 2261
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya