Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİNDEKİ VERGİ MUAFİYETİ UYGULAMALARI SEMİNERİ YAPILDI

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİNDEKİ VERGİ MUAFİYETİ UYGULAMALARI SEMİNERİ YAPILDI13 Aralık 2007 00:00

Konya Vergi Dairesi Başkanlığı Uzmanları tarafından Konya Teknokent'te yer alan Ar-Ge firmalarına Teknoloji Geliştirme Bölgeleri içinde geçerli olan vergi muafiyetleri ile ilgili uygulamalar hakkında bilgi verildi.

Konya Teknokent’te yer alan Ar-Ge firmalarına Teknoloji Geliştirme Bölgeleri içinde geçerli olan  vergi muafiyetleri ile ilgili uygulamalar hakkında bilgi vermek bu konudaki soruları cevaplandırmak üzere Konya Vergi Dairesi  Başkanlığı Gelir Kurumlar ve KDV Müdürü Şemseddin Eser, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı Usul Tahsilat Müdürü Şemsi Erzurum ve Konya Teknokent Mali Müşaviri Ertan Nuri Cura'nın konuşmacı olarak katıldığı seminer yapıldı. Seminere Konya Teknokent'teki Ar-Ge kuruluşlarının yöneticileri ve mali müşavirlerinden yoğun katılım oldu.
 
Seminer öncesinde Konya Teknokent firmalarının vergi muafiyeti uygulamaları konusunda bilgi almak istediği konular ve bilgi almak istediği konular bir anket çalışması ile belirlendi. Seminerde anket çalışması sonucunda elde edilen sorular cevaplandırıldı.
 
Seminerde Konya Teknokent firmalarının yetkilileri merak ettikleri birçok konuyu hakkında uzmanlardan bilgi aldılar ve sorular sordular.
 
Seminere katılanlar semineri çok yararlı olduğu konusunda birleştiler. Seminer sonucunda muğlak olan bazı genel konularda Konya Teknokent'in Teknokent'teki tüm firmalar adına Bakanlıktan mukteza istemesinin yararlı olacağı görüşüne varıldı.
 
Okunma Sayısı: 2097
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya