Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKNOLOJİ VE İNOVASYON YÖNETİM DERNEĞİ I. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

TEKNOLOJİ VE İNOVASYON YÖNETİM DERNEĞİ I. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI25 Aralık 2008 00:00

Üyelerinin çoğunluğu işadamları ve öğretim üyelerinden oluşan Teknoloji ve İnovasyon Yönetim Derneğinin olağan genel kurul toplantısına Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Konya Teknokent Yönetim Kurul Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı, Selçuklu

Teknoloji ve İnovasyon Yönetim Derneği 2008 olağan genel kurulu, Konya Teknokent'te yapıldı. Üyelerinin çoğunluğu işadamları ve öğretim üyelerinden oluşan Teknoloji ve İnovasyon Yönetim Derneğinin olağan genel kurul toplantısına  Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Konya Teknokent Yönetim Kurul Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaplan, üniversite öğretim üyeleri, işadamları ve derneğin üyelerin katıldı.
 
Genel Kurul’da Dernek Başkanlığına Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selman Türker seçildi. 
 
Genel Kurula, Teknoloji ve İnovasyon Yönetim Derneği üyesi olarak katılan, Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, bir konuşma yaparak kamu ve özel sektördeki pek çok kurum ve kuruluşun kalite ve verimlilikte istenilen düzeye henüz gelemediğini belirtti.  Kalite ve verimlilikte, teknoloji ve inovasyonun çok önemli araçlar olduğunu kaydeden Adem Esen, derneğin inovasyonla ilgili çalışmalarında, alt yapı oluşturmaya yönelik faaliyetlere ağırlık vermesinin uygun olacağını ifade etti.
 

Dernek Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Selman Türker ise, böyle bir göreve seçilmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, dernek olarak amaç ve hedeflerini anlattı. Türker, “Çağımızın hızla değişen rekabet ortamında ayakta kalabilmek için şirketlerimizin ürünlerini, hizmetlerini ve üretim yöntemlerini sürekli olarak değiştirmeleri ve yenilemeleri gerekmektedir. Rakiplerin göremediği boşlukları görüp değerlendirerek farklı ürünler veya hizmetler ortaya koyarak rakiplerin önüne geçip değer oluşturmaya odaklanan faaliyetleri "inovasyon" olarak adlandırıyoruz. Bu doğrultuda günümüzde kuruluşların rekabet gücünü belirleyen en önemli faktör inovasyon yetenekleridir. Dernek olarak 2009 yılındaki hedefimiz; toplumsal inovasyon başta olmak üzere teknolojik, ürün, süreç, organizsayonel, pazarlama gibi farklı inovasyon türlerinin ilgili kesimlere tanıtılması ve toplumun her kesiminde inovasyon konusunda farkındalık oluşturmak, sanayi ve hizmet sektörlerinin inovasyon odaklı çalışmasına destek vermektir.” dedi.

Okunma Sayısı: 2183
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya