Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA YÖNETMELİK YAYINLANDI

TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA YÖNETMELİK YAYINLANDI29 Nisan 2014 Salı 16:51

TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA YÖNETMELİK YAYINLANDI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan “ Teknolojik Ürün Destek Programı “ Hakkındaki yönetmelik 29 Nisan 2014 tarihinde 28986 sayılı  Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik kapsamında, bir Ar-Ge ve yenilik projesi kapsamında geliştirilen Teknolojik ürünün yatırımının; makine teçhizat desteği, kredi faizi desteği ve işletme gideri desteği kalemlerinde desteklenmesi söz konusudur.

Yönetmelik kapsamında “ 26/6/2001tarihli ve 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan teknoloji geliştirme bölgelerinde yer alan işletmelerin, bölgede başlatıp sonuçlandırdıkları ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan teknolojik ürünün bölge içerisinde yatırımının yönetici şirket tarafından oluşturulacak Teknolojik Ürün Değerlendirme Komisyonunca uygun bulunması veya yatırıma konu ürünün teknolojik ürün özelliği taşıdığına dair olumlu rapor verilmesi halinde işletmelerin gerek bölge içerisinde gerekse bölge dışında yapacakları yatırımlar destek kapsamında değerlendirilir.” ifadesi, Teknoloji Geliştirme Bölgelerine ilgiyi ve yatırımı önemli ölçüde artıracağı ve ülke ekonomilerine katkılarını büyük ölçeklere ulaştıracağı düşünülmektedir.

Bu yönetmelik kapsamında detaylar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı hazırlanacak “ uygulamaya ilişkin usul ve esaslarda” belirtilecektir.

Ülkemizin Teknoloji düzeyinin geliştirilmesinde heyecan, motivasyon, ivme yaratacak yönetmeliğin Teknoloji Geliştirme Bölgelerine ve ülkemiz sanayine hayırlı olmasını dileriz.

 

Yönetmelik için lütfen tıklayınız 

http://www.konyateknokent.com.tr/tekno-yatirim-programina-muracat-kabulleri-basladi-818h.htm

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı-Sunum Gazi Teknopark

Okunma Sayısı: 7761
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya