Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Sunumu Gerçekleşti

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Sunumu Gerçekleşti02 Ekim 2014 Perşembe 09:20

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan “ Teknolojik Ürün Destek Programı “ Hakkındaki yönetmelik 29 Nisan 2014 tarihinde 28986 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Ar-Ge ve Yenilik Projesi / faaliyeti çıktılarının ticarileşmesi ve yatırımı noktasında ciddi bir destek programına duyulan ihtiyaçtan yola çıkılarak hazırlanmış olan Tekno Yatırım Programı; en fazla 5 yıl önce yurtiçi veya yurtdışında Ar-Ge ve yenilik projesini başarı ile tamamlanmış olanlar, yurt içinde veya yurtdışında özkaynaklar kullanılarak ortaya çıkan teknolojik ürüne “ incelemeli patent belgesi” almış olanlar, en fazla 6 ay önce TGB’lerde yatırım izni veya teknolojik ürün özelliği taşıdığına dair olumlu rapor alanlar istifade edebilirler.

Bu kapsamda yapılan destekler geri ödemesiz destekler olup, Makine Teçhizat Desteği (36 ay) , Kredi Faizi Desteği (36 ay), ve İşletme Giderleri (12 ay) desteğinden oluşmaktadır. Bu programa göre destek üst limitleri; Büyük işletmelerde 2 milyon TL, Orta işletmelerde 10 milyon TL, Küçük işletmelerde 10 milyon TL’dir.

Bu Programa öncelikli Teknolojilere giren Teknolojik ürünler için başvurular 3 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecektir. 

Program ile ilgili ayrıntılı bilgi için; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan, 19 Eylül 2014 tarihinde Gazi Teknopark'ta düzenlenen Teknolojik Ürün Yatırımı Bilgilendirme Toplantısında gerçekleştirilen sunumu inceleyebilirsiniz.

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı-Sunum Gazi Teknopark

Okunma Sayısı: 2707
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya