Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TET Ar-Ge Proje Pazari 2017'de Büyük Başarı!

TET Ar-Ge Proje Pazari 2017'de Büyük Başarı!12 Eylül 2017 Salı 11:17

TET Ar-Ge Proje Pazari 6'da Akıllı Enerji Kategorisinde 3.'lük ödülü alan KTO Karatay Üniv.’nde görev alan Prof. Dr. Hüseyin Bekir YILDIZ’ı ve ekip arkadaşı Yrd. Doç. Dr. Buket Beygin ÇARBAŞ’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

TET Ar-Ge Proje Pazari 2017'de Büyük Başarı!

Elektrik elektronik ve bilişim sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması, üniversite-sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacı ile Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, Ar-Ge destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayi ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulmasını sağlamak hedefiyle düzenlenen TET AR-GE PROJE PAZARI’nın 6.’sı 6-7 Eylül 2017’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

TÜBITAK Teydeb tarafindan desteklenen ve Konya Teknokent’te 2016 yılından beri faaliyet gösteren Felsim Akademi Kimya Analiz Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde yürütülmekte olan "SolarSensPest: Pestisit Sensörü Olarak Kullanılan Fotosentezle Elektrik Üreten Güneş Hücresi" projesi birçok proje arasından başarıyla sıyrılarak TET Ar-Ge Proje Pazari 6'da Akıllı Enerji Kategorisinde 3.'lük Ödülü aldı.

 

KTO Karatay Üniversitesi’nde görev alan Prof. Dr. Hüseyin Bekir YILDIZ’ı ve ekip arkadaşı Yrd. Doç. Dr. Buket Beygin ÇARBAŞ’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

tet-ar-ge-yarismasi-h.bekiryildiz-2017_09_01.jpg

 

 

Okunma Sayısı: 40596
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya