Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi” gerçekleştirildi.

“TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi” gerçekleştirildi.26 Mayıs 2014 Pazartesi 22:08

Konya Teknokent/Selçuk TTO, Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi işbirliği ile Fen Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DURAN tarafından “TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi” gerçekleştirildi.

 “Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi" Doç.Dr. Ülkü SAYIN’ın açılış konuşmasının ardından Fen Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DURAN’ın etkili sunumu ile akademisyen ve öğrencilerden oluşan 100’ü aşkın katılımcıyla 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü Selçuk Üniversitesi SDKM 30 Ağustos Salonu’nda gerçekleşti. Temel bilimlerin en temel görevi olan bilgi üretiminin projelerin artırımıyla sağlanabileceğini belirten Prof. Dr. Ahmet DURAN, bilgi üretimi için ihtiyaç duyulan kaynaklara TÜBİTAK destek programları ile ulaşılabileceğini tekrar hatırlattı. TÜBİTAK’ın kaynak desteği kapsamında yapılacak proje üretimindeki artış bilgi üretiminde de göreceli olarak artış sağlayacaktır. Bu nedenle hemen hemen her bilgi insanının proje hazırlaması ve bu projelerden elde edilecek sonuçlarla bilim dünyasına katkı sağlaması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi.

 

Prof. Dr. Ahmet DURAN, SELÇUK TTO’nun “Üniversite Sanayi İşbirliği” programı kapsamında, TÜBİTAK kaynakları ile desteklenen projelerden elde edilecek bilimsel sonuçların başarılı bir şekilde reel sektöre aktarılmasında önemli bir rol üstlendiğini tekrar hatırlatarak; yenilikçi her türlü faaliyet ve projenin arkasında olan Konya Teknokent/SElÇUK TTO’nun, daha çok sayıda ve kaliteli projelerin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için “TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi"nin gerçekleşmesini de desteklediğini ekleyerek teşekkürlerini iletti. Ayrıca Sayın DURAN, Konya Teknokent/SElÇUKTTO’nun, alanında öncü bir programla Mentörlük Hizmetlerine başladığını, bu sayede alanında bilgi sahibi ve yetkin danışmanların da sürece dahil edilmesiyle nitelikli projelerin ortaya çıkmasının sağlanması için desteklerini daha da arttırdığını da katılımcılarla paylaştı.

 

TÜBİTAK kapsamında desteklenen proje ve programların genel bir tanımı yapıldıktan sonra, TÜBİTAK projelerine başlamaya karar verme aşamasından sonucuna kadar olan süreci detaylı bir şekilde anlatan Prof. Dr. Ahmet DURAN’ın eğitim sunumu, proje hazırlanması, proje bütçelerinin oluşturulması ve projelerin yürütülmesi esnasında dikkat edilecek hususların da örneklendirmesiyle son buldu.

p5210681.jpg

p5210686.jpg

p5210688.jpg

Sunum dosyaları:

Proje hazırlama-1

Proje hazırlama-2

 

 

Okunma Sayısı: 2423
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya