Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜBİTAK-TEYDEB 1507’DE AKADEMİSYEN FİRMASI BAŞARISI

TÜBİTAK-TEYDEB 1507’DE AKADEMİSYEN FİRMASI BAŞARISI14 Ocak 2015 Çarşamba 00:18

Konya Teknokent bünyesinde yer almaya hazırlanan ve bir akademisyen firması olan Biyorasyon Biyoteknoloji Ltd.Şti’nin projesi TÜBİTAK- TEYDEB 1507 Kobi Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’na kabul edildi.

logolar02_650.jpg

 

Konya Teknokent bünyesinde yer almaya hazırlanan ve bir akademisyen firması olan Biyorasyon Biyoteknoloji, Analiz, Üretim, Eğitim, Danışmanlık, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin projesi TÜBİTAK- TEYDEB 1507 Kobi Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’na kabul edildi.

Konya Teknokent ile kira sözleşmesi imzalaması aşamasında olan ve yakında Teknokent bünyesinde yer alacak Biyorasyon Biyoteknoloji, Analiz, Üretim, Eğitim, Danışmanlık, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi “Süt ineği işletmelerinde besleme yönetiminin otomatik in vitro gaz üretim modülü kullanılarak uzaktan tahmin sistemi ile düzenlenmesi” projesi ile TÜBİTAK- TEYDEB 1507 Kobi Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’na kabul edildi.

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Besleme Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Nurettin Gülşen, Prof. Dr. Huzur Derya Umucalılar’ın yürüttüğü projede, ilk bölümde yem maddelerinin fermentasyon ve sindirimlerinin yorumlanmasını sağlayacak olan prototipi üretilen yeni in vitro gaz sistemi modülleri ile sisteminin testlerinin yapılması amaçlanmış, ikinci bölümünde ise, üretilen otomatik in vitro gaz sistemi modülleri kullanılarak süt ineklerinde yem ve yemlemeye bağlı problemlerin laboratuar şartlarında belirlenmesi ve rasyonların yeniden düzenlenmesini sağlayacak “Uzaktan Tahmin Sistemi” oluşturulması planlanmıştır.

Kıymetli akademisyenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

Okunma Sayısı: 4721
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya