Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜBİTAK TEYDEB'DEN İKİ YENİ DESTEK

TÜBİTAK TEYDEB'DEN İKİ YENİ DESTEK04 Mart 2007 00:00

TÜBİTAK-TEYDEB Nisan 2007'de TEKNOGİRİŞİM VE KOBİ Ar-Ge Başlangıç Desteği başlıklı iki yeni destek programını yürürlüğe koyuyor.

TÜBİTAK-TEYDEB Nisan 2007'de TEKNOGİRİŞİM VE KOBİ Ar-Ge Başlangıç Desteği başlıklı iki yeni destek programını yürürlüğe koyuyor.

"TEKNOLOJİ VE YENİLİK ODAKLI GİRİŞİMLERİ DESTEKLEME PROGRAMI (TEKNOGİRİŞİM) "

TEKNOGİRİŞİM desteği girişimci eğitimi aldığını kanıtlayan teknoloji ve yenilik odaklı yeni girişimcilere veriliyor. Destek programının amacı genç girişimcilerin, yenilik ve teknoloji odaklı iş fikirlerine dayanan, nitelikli istihdam yaratma ve rekabet gücü potansiyeli yüksek iş kurma girişimlerinin desteklenmesi. 
 
En fazla 12 ay süreli olabilen destek süresince en fazla 100.000 YTL bütçeye sahip girişim planları destekleniyor. Girişimcinin teknoloji ve yenilik odaklı iş kurma girişiminde personel, seyahat, danışmanlık ve hizmet alımları, alet/teçhizat/yazılım/yayın giderleri ve malzeme vb. giderler %75 oranında destekleniyor. 
 
KOBİ AR-GE BAŞLANGIÇ DESTEK PROGRAMI :
Programın amacı: KOBİ'leri yeni ürün veya üretim prosesi geliştirmek veya mevcut ürün ve proseslerini geliştirmek üzere Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge)  projesi yapmaya özendirmek için KOBİ'ler tarafından sunulan ilk iki projenin avantajlı bir şekilde desteklenmesi. Destek süresi, proje bazında azami 18 ay. Programa KOBİ'ler başvurabiliyor. Proje giderlerinin %75'i hibe olarak destekleniyor. Her proje için proje bütçesi üst sınırı 400.000 YTL'dir.
 
Bilgi İçin:
Okunma Sayısı: 1784
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya