Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TUSAŞ/TAI tarafından projesi desteklenen Doç. Dr. Hüseyin İMREK' i tebrik ederiz.

TUSAŞ/TAI tarafından projesi desteklenen Doç. Dr. Hüseyin İMREK' i tebrik ederiz.12 Ocak 2015 Pazartesi 12:20

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ/TAI) tarafından helikopter geliştirmeye yönelik projesi desteklenen Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin İMREK' i tebrik ederiz.

Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin İMREK' in, Gaziantep, Uludağ ve İstanbul üniversitelerinden öğretim üyelerinin ortaklaşa hazırladıkları, helikopter geliştirmeye yönelik projeleri Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ/TAI) tarafından desteklenmeye uygun bulundu.

Döner Kanat Teknoloji Merkezi' nin (DKTM), Şubat 2014 ayında SSM/TUSAŞ web sitelerinde duyurulan çalışma konuları ve çalışma esaslarına göre yapılan proje ön başvuruları,  SSM ve TUSAŞ uzmanları tarafından incelenerek 6 proje için sözleşme yapılması uygun bulundu. 

Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden  Doç. Dr. Hüseyin İMREK ve Gaziantep, Uludağ ve İstanbul Üniversitelerinden  öğretim üyelerinin ortak olarak sundukları “helikopter için yüksek performanslı güç aktarma ünitelerinin geliştirilmesi” projesi, kabul edilen 6 proje arasında yer aldı. Proje ekibinde Selçuk Üniversitesinden Arş. Gör. Seyit Mehmet Demet' te yer alıyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve TUSAŞ uzmanları tarafından incelenerek uygun bulunan proje için sözleşme imzalandı.

Döner Kanat Teknoloji Merkezi (DKTM) Projeleri Sözleşme İmza Töreni 22 Aralık 2014 günü TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tesislerinde gerçekleştirildi. Törene, başta Savunma Sanayii Müsteşarı Prof.Dr. İsmail Demir, TSKGV Genel Müdürü Fikri Gönültaş olmak üzere birçok yetkili ile üniversitelerin rektör ve rektör yardımcıları katıldı. Projeyle ilgili sözleşmeyi üniversitemiz adına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.  Dr. Mehmet Musa ÖZCAN imzaladı.

Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir konuşmasında DKTM'nin hedeflenen amaçlarına ulaşmasıyla, helikopter geliştirme alanında önemli bir ihtiyacın da giderilmiş olacağını belirterek, "Müsteşarlığımız bünyesinde hâlihazırda uygulanmakta olan teknolojik kazanım yükümlülüğü faaliyetleri çerçevesinde en kapsamlı ve farklı uygulamalardan biri olduğu söylenen merkezin 22 Aralık'ta imzalanarak başlatılan projeleri ile kuruluş amaçlarını başarmada emin adımlarla ilerleyeceğine şüphem yoktur." dedi.

 

Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin İMREK' i helikopter geliştirmeye yönelik projesinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

image001.20150112122426.jpg

image002.jpg

 

Okunma Sayısı: 5405
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya