Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Uluslararası İşbirliği Günleri 11” ismiyle düzenlenen ‘COST Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

“Uluslararası İşbirliği Günleri 11” ismiyle düzenlenen ‘COST Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.04 Nisan 2016 Pazartesi 10:36

Selçuk Üniversitesi SELÇUK TTO ve TÜBİTAK işbirliğiyle Tıp ve Veteriner Fakültelerinde “Uluslararası İşbirliği Günleri 11” ismiyle düzenlenen ‘COST Bilgilendirme Toplantısı’ 30 Mart 2016 Çarşamba günü Beyhekim ve Prof. Dr. Nazif Anıl salonunda gerçekleşti

 

 

 

Selçuk Üniversitesi SELÇUK TTO ve TÜBİTAK işbirliğiyle Tıp ve Veteriner Fakültelerinde “Uluslararası İşbirliği Günleri 11” ismiyle düzenlenen ‘COST Bilgilendirme Toplantısı’ 30 Mart 2016 Çarşamba günü Beyhekim ve Prof. Dr. Nazif Anıl salonunda gerçekleştirildi. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Soylu, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk ve Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Uslu’nun açılışını yaptıkları toplantılara, TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı Murat Tıltak konuşmacı olarak katıldı.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Soylu son yıllarda, Selçuk Üniversitesi’nde proje başvurularında büyük bir artışın olduğunu belirterek, SELÇUK TTO Mentörlük desteği ve TÜBİTAK Destek ve Ödüller programının akademisyenlere önemli katkılarının olduğunu ifade etti. Uluslararası İşbirliği Günleri ismiyle Marie Sklodowska Curie Aksiyonları (MSCA), European Research Council (ERC), Horizon 2020 Toplumsal Sorunlara Çözümler konularının ele alınacağı belirtti. Uluslararası Programların yanı sıra Patent - Ticarileştirme, Girişimcilik ve Üniversite Sanayi İşbirliği konularında da çalışmaya açık olduklarını dile getirdi.

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk ise Konya Teknokent / SELÇUK TTO ile işbirliğinin Tıp Fakültesine önemli katkıları olacağını dile getirdi. Uluslararası İşbirliği Günleri adı altında Horizon2020, COST ve İkili işbirliği programlarında çalışma yapılacağı bilgisini katılımcılarla paylaştı.

COST Ülkeleri bütçesi ve yapısı hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleştiren TÜBİTAK Uzman Yardımcısı Murat Tıltak, 1971 yılında hayata geçirilen bu projede Türkiye’nin de kurucu ortaklarından biri olduğunu söyledi. COST’un bir destek programı olduğunu ifade eden Murat Tıltak, COST’un, yenilikçi, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri desteklediğini belirtti. COST’un güçlü yönleri, özellikleri ve destekçileri hakkında bilgiler verdi.

COST aksiyonlarına iki şekilde dâhil olunabileceğini bunlardan birinin var olan aksiyonlarına katılmak diğerinin ise yeni aksiyon oluşturmak olduğunu dile getirdi.

Yeni bir aksiyon oluşturmak için minimum toplam 5 adet ülkeye ihtiyaç vardır. Bu 5 ülkeden aksiyon fikri olan ülkeden bir proje yürütücüsü atanmaktadır. Yurtdışında aynı konuda ya da benzer konuda çalışan araştırmacılara davet gönderip kabul etmeleri durumunda yeni bir aksiyon ile başvuru yapılabileceği hususunda bilgi verdi.  Programın ortalama bütçesi 130 000 Euro kadardır. Cost araştırmaya bütçe sağlamamaktadır. 

COST bütçesinin toplantı, konferans, workshop ve proje dahilindeki seyahatleri kapsamaktadır. Yürürlükte olan bir aksiyona katılmak için http://www.cost.eu/COST_Actions/all_actions sayfasından ulaşılabilmektedir.

 

Aşağıda sıralanan alanlardan aksiyon başvurusunda bulunmak mümkündür;

·         Biomedicine and Molecular Biosciences

·         Chemistry and Molecular Sciences and Technologies

·         Earth system science and Enviromental Management

·         Food and Agriculture

·         Forests, their Products and Services

·         Individuals, Societies, Cultures and Health

·         Information and Communication Technologies

·         Materials, Physics and Nanosciences

·         Transport and Urban Development

·         Trans-Domain Proposals

 

 

20160330_124240.jpg

20160330_124303.jpg

20160330_124447.20160404104228.jpg

20160330_151711.jpg

 

Okunma Sayısı: 6882
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya