Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNİ-GİRİŞİM PROGRAMI BAŞLADI

ÜNİ-GİRİŞİM PROGRAMI BAŞLADI14 Nisan 2008 00:00

Konya Teknokent tarafından kendi işini kurmak isteyen üniversiteli gençleri girişimci olarak yetiştirmek üzere tasarlanan ÜNİ-GİRİŞİM Programı ilk etkinlkik olan “Temel Girişimcilik Eğitimi” ile başladı.

Konya Teknokent tarafından, kendi işini kurmak isteyen üniversiteli gençleri girişimci olarak yetiştirmek üzere   tasarlanan  ÜNİ-GİRİŞİM Programı, programın ilk etkinliği olan “Temel Girişimcilik Eğitimi” ile başladı.

 

ÜNİ-GİRİŞİM Programı kapsamında kendi işini kurmak isteyen üniversiteli gençlere iş yeri açma, iş planı hazırlama, temel işletmecilik, inovasyon ve teknoloji yönetimi, fikri ve sınai mülkiyet hakları, yasal mevzuat, teknik mevzuat , proje çevrimi yönetimi, ulusal ve uluslararası girişimcilik ve Ar-Ge destek programları, AB hibeleri ve Ar-Ge desteklerine proje önerisi hazırlama konularında temel bilgiler verilecek.
 
Programda 3 eğitim yer alıyor.
  • Temel Girişimcilik Eğitimi
  • İş Planı Hazırlama Eğitimi
  • Temel İşletmecilik Eğitimi
Eğitimler sırasında katılımcıların iş fikirlerini iş planına dönüştürmeleri, TÜBİTAK-TEKNOGİRİŞİM, TTGV-Teknolojik Girişimcilik Destekleri ve KOSGEB Genç Girişimci desteklerinden ve ulusal ve uluslararası destek programlarından yararlanmak üzere gerekli hazırlıkları yapmaları sağlanacak.
 
Programdan mezun olan genç girişimcilerin hazırladıkları iş planları değerlendirilerek içlerinden desteklenmeye değer bulunan 10 kişiye/ekibe Konya Teknokent İnkübasyon Merkezinde ofis tahsis edilerek ücretsiz pre-inkübasyon hizmeti verilecek.
 
Bilgi İçin: www.unigirisim.com

 

Okunma Sayısı: 2068
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya