Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜSİMP 7. Ulusal Kongresi - 22-23 Mayıs 2014 - Erciyes Üniversitesi’nde

ÜSİMP 7. Ulusal Kongresi - 22-23 Mayıs 2014 - Erciyes Üniversitesi’nde05 Şubat 2014 Çarşamba 22:22

2007 yılında çalışmalarına başlayan Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), 7. Ulusal Kongresini 22-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Üniversitelerimizde; eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanında yeni teknoloji üretilmesine, üretilen teknolojilerin topluma aktarılmasının teşvik edilmesine ve üniversitelerde teknoloji transfer mekanizmaların geliştirilmesine ve sanayi sektörünün teknoloji ithal eden ve kullanan bir yapıdan, teknoloji üreten ve ihraç eden, üniversiteler ile etkin bir işbirliği içinde olan ve rekabet gücü yüksek bir yapıya dönüştürülmesine, katkıda bulunmak amacı ile 2007 yılında çalışmalarına başlayan Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), 7. Ulusal Kongresini 22-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Erciyes Üniversitesi ve Mühendislik Dekanları Konseyi(MDK)’nin işbirliği ile gerçekleştirilecek olan ÜSİMP 7. Ulusal Kongresi, Bilim ve Teknoloji  Politikaları ve Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu kararlarının  sürdürülebilir gelişimine katkı sağlayacak AR-GE ve Yenilik Ekosistemin tüm aktörlerini; özel sektör, yükseköğretim ve eğitim sistemi ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Seçkin konuşmacıların deneyim paylaşımında bulunacağı Kongrede Teknolojik Girişimcilikten Teknolojik Sanayileşmeye” ana teması; “Teknolojik Girişimcilik Ekosistemi – Aktörler ve Kısıtlar” , “Türkiye Koşullarında Filiz Şirketler (Start-up, Spin-off)”, “Teknolojik Girişimcinin Türkiye Koşullarında Varlık Şansı”, “Teknolojik Girişimciliğin Yerel ve Ulusal Sanayiye Etkileri”, “Teknolojik Girişimcilikte Doğrular ve Yanlışlar” ve  “Eğitim  ve araştırma sürecinden inovasyon sürecine geçişte üniversite sanayi işbirliğinin rolü” alt temaları ile birlikte ulusal boyutta  somut öneriler getirmesi amacıyla derinlemesine tartışılacaktır. Ayrıca, katılımcıların katkılarını sunabilmeleri için Poster Bildiri Oturumu düzenlenecektir.


Üniversitelerin, sanayi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, araştırma merkezlerinin konuyla ilgili tüm değerli paydaşlarını 7. ÜSİMP Ulusal Kongresi’nde aramızda görmek üzere sizleri 22-23 Mayıs 2014 tarihlerinde Erciyes Üniversitesi’ne davet ediyoruz.

Kongre hakkında detaylı bilgi, kayıt formu ve konaklama imkanları ile ilgili bilgiye www.usimpkongre2014.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 2085
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya