Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ05 Ekim 2011 Çarşamba 12:56

Selçuk Üniversitesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 16 Ekim'de başlıyor. Eğitime Konya Teknokent, Üni-Girişim, PİGEM sponsorluk yapıyor.

Selçuk Üniversitesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 16 Ekim'de başlıyor. Eğitime Konya Teknokent, Üni-Girişim, PİGEM sponsorluk yapıyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan öğrenciler eğitim sırasında hazırladıkları İş Planını  dilediği KOSGEB Hizmet Birimi’ne sunarak KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği”nden yararlanabilecek.

Sunduğu “İş Planı” desteklenmeye değer bulunan girişimci adaylarının kendi girişimlerini kurmalarını desteklemek amacıyla KOSGEB tarafından;

·         İşletme Kuruluşu için 5.000.- TL hibe destek

·         Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım için 1 0.000.- TL hibe destek

·         İşletme giderleri  için 12.000 TL hibe destek

·         Sabit Yatırımlar için 70.000 TL  geri ödemeli destek veriliyor.

Eğitime katılanlar, hazırladıkları iş planını müracaat süresi 16 Kasım 2011’de dolacak olan TEKNOGİRİŞİM Sermaye Destek Programına da sunabilecek.

TEKNOGİRİŞİM Sermaye Destek Programı kapsamında üniversite lisans programlarındaki son sınıf öğrencileri ile lisans mezunları ve lisansüstü öğrencilerinin ve mezunlarının yüksek teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin hayata geçirilmesi için bir defaya mahsus olmak üzere teminat alınmaksızın hibe şeklinde 100.000 TL’ye kadar TEKNOGİRİŞİM Sermaye Desteği veriliyor. 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak isteyen girişimci adaylarının 10-12-14-17 Ekim 2011 tarihlerinde saat: 14:00-17:00 arasında "Konya Teknokent Alaaddin Keykubat Kampüsü Elmas Blok Selçuklu 42003 Konya” adresinde yapılacak mülâkata katılması gerekiyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 20Ekim-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Eğitim toplam 60 saat sürecek. Eğitimde girişimci adaylarının sahip olduğu iş fikrini “İş Planı”na dönüştürmesi için gerekli bilgiler verilecek. Eğitimin uygulama kısmında katılımcıların sahip olduğu iş fikrini  uygulamak üzere” İş Planı” hazırlaması sağlanacak.

Eğitim sırasında hazırladığı 'İş Planı" dereceye giren yüksek veya yeni teknoloji odaklı ilk 10 adaya/ekibe Konya Teknokent’te 1 yıl süre ile ücretsiz ofis ve önkuluçka hizmeti sağlanacak.

 

Tanıtım Dokümanı

Afiş

Broşür 1. sayfa

Broşür 2. sayfa

 

Okunma Sayısı: 6679
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya